Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet valamit tenni az ellen,...

Lehet valamit tenni az ellen, hogy kertes házaknál a kutyák ugatva nekiugrálnak a kerítésnek, ha a kerítés előtti járdán elhalad valaki?

Figyelt kérdés

Több szempontból is rendkívül problematikusnak gondolom a kérdésben megfogalmazott szituációt. Egyrészt a környéken lakókat zavarhatja, hogy minden egyes elhaladó gyalogos esetén fel van lármázva az egész környék, de van ennek egy másik, kevésbé zajos következménye is: a házak előtti járdák nem lesznek alkalmasak a gyalogosok közlekedésére és az emberek inkább az úttesten fognak sétálgatni, ami a közlekedésbiztonságot nagymértékben veszélyezteti. Mert hát valljuk be őszintén, ki sétálna olyan járdán, ahol tőle néhány centiméterre veszélyes állatok mutatnak agresszív viselkedést. És akkor még nem is írtam arról a veszélyről, hogy a gyakran rozoga kerítések mögül ki is szabadulhatnak az agresszív ebek, súlyos, akár halálos sérüléseket okozva a járókelőknek.


A leírt szituációt a saját lakókörnyezetemben és más településeken is tapasztalom sajnos. Az esetek döntő többségében a kutyák tulajdonosai nem tesznek semmit, holott a kerítésük előtti járda közterület, így nem lenne joguk a kutyáik agresszivitásával gyalogos közlekedésre alkalmatlanná tenni azt.


2019. máj. 20. 21:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

De nem is teszik a gazdák alkalmatlanná a járdát! A kutya a saját területükön belül bármilyen viselkedést mutathat, ha az nem okoz sérülést senkinek! Nyilván azt a törvény szabályozza, hogy te nem nyúlhatsz be a kutyához, a kerítésnek pedig olyannak kell lennie, hogy a kutya feje se tudjon kiférni. Ha etek meg vannak, ugyan mi az, ami nem biztonságos?


De javaslom, hogy kérd meg apukádat vagy anyukádat, hogy kísérjen el mindig, ha te félsz az ugatós kutyák mellett elmenni egyedül.

2019. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos kertes környékeken sok a kettyós kutya, vidéken meg pláne. A válasz: igen, lehetne, ha nem büdös parasztokból állna Magyarország lakosságának 90%-a, akik a közösségi együttélés fogalmát úgy értelmezik, hogy nekik mindent lehet, illetve minden úgy jó, ahogy náluk van.
2019. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Itt a meleg barátunk :) a kutyagyűlölő. Hurrá.
2019. máj. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Te hol éltél eddig? Ez mindig is így volt mindenhol ahol nem panellakások vannak. Senkit sem érdekel, csak mennek a dolgukra.
2019. máj. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
100%

"Mert hát valljuk be őszintén, ki sétálna olyan járdán, ahol tőle néhány centiméterre veszélyes állatok mutatnak agresszív viselkedést."

Jelentem, én. Kicsinek azt tanította a nagyapám, hogy amelyik kutya ugat, az nem harap és ebben sok igazság van. A legnagyobb lelki nyugalommal el kell sétálni előttük, mindkét félnek ez a legjobb (az ember nem stresszel és a kutya felé sem mutatja ezt). A hirtelen fülembe ugató kutyák mondjuk meg tudnak lepni, de belőlük kevés van.

2019. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Pasizz màr be 'kedves' meleg, kutyagyűlölő barátunk, mert a gyk-n szenvedni már nagyon szánalmas.
2019. máj. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Az emberek pont azért tartanak kutyát, hogy a kutya az ugatásával jelezze illetve távol tartsa a ház közelében őgyelgő járókelőket.

A járda attól még alkalmas közlekedésre, csak a Te füledet zavarja, hogy a kutya közelről beleugat.

A kerítés mögött ugató kutyák nem harapnak, ha kijutnak a kertből. Csak a saját területüket védik, és tisztában vannak azzal, hogy az utca már nem az ő területük. Azok a kutyák lehetnek veszélyesek, akik kerítés nélküli helyen élnek, és az egész környéket saját területüknek tekintik.

2019. máj. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
9%

A területüket csaholással jelző és védő kutyák gazdái tehetnének ez ellen, de ők általában addig jutnak, hogy bosszankodnak az ugatás kiváltóira. Pedig a legtöbb kutyánál nem is nehéz elérni, hogy parancsra abbahagyja, és azt is csak kicsivel nehezebb, hogy tegyen különbséget, mit ugathat meg, és mivel idegesíti fel a családját. Nem minden kutyával könnyű, de én sok ideiglenes és saját kutya után úgy gondolom, hogy átlag esetben bizony nem egy nagy kihívás ránevelni a kutyát, hogy szelektíven jelezzen. Persze, erről győzd meg azt, aki az ilyen vehemensen ugató kerti dísz gazdája...


Én cseppet sem szimpatikus, de viszonylag hatékony módon azt szoktam csinálni, hogy haverkodok velük, így sokszor baráti nyüszögés váltja fel az eszeveszett feszültséglevezetést az ilyen unatkozó, ingerre szomjazó kutyáknál.

2019. máj. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, légyszi hagyd békén mások kutyáit.
2019. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

„De nem is teszik a gazdák alkalmatlanná a járdát!”

De gyalogos közlekedésre alkalmatlanná teszik, mivel az emberek döntő többsége – köztük én is – inkább az úttestet választja gyalogos közlekedésre is mivel az ugató kutyák közvetlen közelében sétálgatni egy kicsit sem biztonságos. Az agresszív állat kiszabadul a résen és már meg is van a baj.



„De javaslom, hogy kérd meg apukádat vagy anyukádat, hogy kísérjen el mindig, ha te félsz az ugatós kutyák mellett elmenni egyedül.”

32 éves, 2 diplomás férfi vagyok, nem a szüleim kísérgetnek. Igazság szerint sokat nem is sétálok ilyen helyeken a fentiek miatt, a kérdésben szereplő szituáció pontosan annak a kapcsán jutott eszembe, hogy a napokban az egyik autómat néhány órára a szakszervizben kellett hagynom, és onnan gyalogosan távozva volt részem ilyen helyzetben.

2019. máj. 20. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!