Nevelőanyám jogosan követel részt édesapám halála után a házból a féltestvéreim javára?
A ház az anyai nagymamámé volt, ő ajándékozta édesanyámnak, utána én örököltem. Édesapámnak volt rá holtig tartó haszonélvezete. Ők (édesapám, nevelőanyám és 4 féltestvérem) benne élnek, én nem. Ilyen esetben ugye nem követelhet tőlem semmit?
A házat szeretném végre eladni és abból felújítani amiben a családommal élünk.
Nincsen része nevelö anyádnak és a gyermekeknek sem.
Ès még érzelmileg sem kell itt ezen gondolkodnod, mert ez az új anyu már azóta tudta, hogy egyszer bekövetkezhet ez a szituáció mióta oda betette a lábát.
Nekem édesanyám volt hasonló(kicsit más) helyzetben. Csak ott anyukám volt a "féltestvér", de miután a tulajdonos(nagyapám) meghalt, és a nagymamám meg haszonélvezetet kapott csak anyukám tudatosan készült rá, ha az édesanyja meghal akkor legyen annyi pénze, hogy a féltestvéreit kitudja fizetni és a házat megtudja tartani.
Ez nálatok is hasonló az apádnak és a nevelödnek erre készülnie kellett volna, mert hát a sok sok év alatt egy fillér lakás költségük nem volt, azt félre tehették volna a te kifizetésedre. Még akár apád amikor élt ö is megtehett volna, ha érdekelte volna igazán mi lesz a halála után. De szerintem apádat totál nem érdekelte mi lesz a nevelö anyáddal és a 4 gyerekével pont ezért nem is lett tisztázva ez a dolog a halála elött.
Ha megveszik tőled a házat, akkor lesz hozzá közük.
Egyébként nincsen. A haszonélvezet csak addig él, ameddig a haszonélvező is. Utána a tulajdonosé minden jog.
" Mindenesetre ennek a kiskapunak nézz utána, és ne hagyd nekik...!p
"
Semmi ilyenről nincs itt szó, hiszen haszonélvezet volt a házon.
Sem a haszonélvező, sem a vele együtt élők nem birtokolhatják el az ingatlant.
Kérdező, minél előbb rakd ki őket. Küldjél tértivevényes levelet, lehetőleg ügyvéddel. Maguktól nem fognak elmenni.
"Nekem biztos nem lenne gyomrom utcára tenni a saját testvéreimet"
Ez nem a kérdező problémája. Édesapa tudta, hogy olyan ingatlanban lakik és vállal új családot, ami más tulajdonában van, azt is tudta, hogy ha vele valami történik, akkor az ingatlanban tovább nem jogosultak maradni. Ha ő (és az új asszony) semmit nem tett a helyzet megoldására, az nem a kérdező hibája. Nyilván lehet humánusnak lenni, megfelelő határidőt adni, de nem kell kérdezőnek megvárnia, amíg a testvérek felnőnek (és ki tudja mikor akarnának, akarnának-e egyáltalán valaha) elköltözni onnan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!