Milyen jogszabály vonatkozik arra vonatkozóan, hogy a családtagom nem vehet le a kártyámról pénzt a postán?
Nem egyszer történt már meg az velem, hogy a kártyámat odaadtam az egyik velem egy háztartásban levő családtagnak hogy
Vegyen fel a kártyámról pénzt (én engedélyemel) és nem sikerült levenni a pénzt, mert közölték a családtagomnak, hogy nem az ő nevén van a kártya
Nos.... Én átadtam neki a pin kódott, tudja. Akkor miért nem vehet le róla pénzt az én engedélyemel? Milyen jogszabály van erre vonatkozólag? Mi a törvény? Természetesen a dolgozók ismernek engem és a családtagjaimat.
Az, hogy kivel értesz egyet, lényegtelen. A kártyát csak a kártyabirtokos használhatja. Lehet egy számlához több kártyát is kérni, sőt, egy számlának is lehet több tulajdonosa.
A családit és a többit pedig nem a kártyára kapják, hanem a számlára. A kártya csak egy eszköz, amivel hozzáférsz a számlához.
Miért kérdezel, nem fogadod el a választ?
Melyik banknál vagy? Kétlem, hogy ne lenne ilyen szabályozás, ez alapvető mindenhol.
,, A családit és a többit pedig nem a kártyára kapják, hanem a számlára. A kártya csak egy eszköz, amivel hozzáférsz a számlához. ,,
Miért nem a kártyára kapjuk? Maga a kártyára teszik azaz a számlára, ki hogyan hívja. A másik meg írkálsz hülyeségeket.
"Az, hogy kivel értesz egyet, lényegtelen."
Engem jobban érdekel az, hogy a kérdező hasznosnak találta a válaszomat, és egyetért velem, mint a te véleményed.
"A célja ennek a szabálynak az, hogy mindenkinek inkább saját bankkártyája legyen, ezzel tömve a bankok zsebét a kártyadíjjal. Semmi köze a biztonsághoz."
Ha ezzel az állításommal te nem értesz egyet, akkor vagy banknál dolgozol, vagy egyszerűen hülye vagy és élvezed ha lehúzzák rólad a pénzt a bankok.
#11-esnek írnék:
Na mivan akkor ha én Horváth Jancsi vagyok, és van egy bankkártyám. És van még egy családtagom akinek a neve úgyanaz mint az ennyém. Akkor azt hogy bizonyítja a posta, hogy ténylegesen ki a kártyatulajdonosa? Mivel két Horváth Jancsi van, az egyik én mint birtokos, a másik meg csak úgyanaz a nevű aki az én nevemet kapta meg, pl: a fiam. Nos????? A kártyán csak a név van, nincs évszám stb. Na ???? Ilyenkor mit lépsz? A nem kártyabirtokos Jancsi veszi fel a pénzt, nem én mint kártyatulaj. Várom válaszodat #11-es.
Tessék jogszabály:
2013. évi CCXXXVII. törvény
a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról
6§ 55 C) készpénz-helyettesítő fizetési eszköz "a pénzforgalmi szolgáltató és az ügyfél közötti keretszerződésben meghatározott olyan személyre szabott dolog vagy eljárás, amely lehetővé teszi az ügyfél számára a fizetési megbízás megtételét"
Kiemelném, hogy személyre szabott, vagyis nem átruházható.
De ahogy a törvény is említi, ez a rendelkezés benne van a bankkal kötött szerződésedben is, például BETÉTI KÁRTYA ÜZLETSZABÁLYZAT - általános rendelkezések
"Kártyabirtokos: Azon természetes személy, aki a bankkal kötött szerződés alapján az elektronikus fizetési eszköz használatára jogosult."
Ügyfélszabályzat II. Lakossági betéti és Prepaid kártyák
(65)A Bank az adott Kártyabirtokos kártyáján a Számlatulajdonos által a szerződésben megadott 20
karaktert meg nem haladó névre személyesíti meg a kártyát,[...] A kártyán
szereplő név csak abban az esetben térhet el a személyi azonosító okmányban szereplő névtől,
ha az a 20 karaktert meghaladja, s az eltérés kizárólag a szükséges rövidítésből adódhat, amelyet
az ügyféllel történő egyeztetés során a bank ügyintézője dönt el. Amennyiben a kártyán
feltűntetett név nem egyértelműen azonosítható a személyi azonosító okmányban szereplő
névvel, a Bank a bankkártya elfogadásáért nem vállal felelősséget.
(83)A Kártya nem ruházható át, használata a Kártyabirtokos által más személynek nem engedhető át,
és tilos azt biztosítékul zálogba adni vagy óvadékként letétbe helyezni.
Ez nyilván a többi banknál is le van írva, azért emeltem ki az OTP-t, mert az elég népszerű bank.
Egyébként a bank és az elfogadóhely által kötött szerződésben is le van írva, sőt: extrém esetben az elfogadóhelynek akár kártyabevonási joga is van. (Akkor nem, ha más próbálja meg használni a kártyát, de ha valaki pl lejárt kártyával próbál fizetni, azt az elfogadó jogosult és köteles megsemmisíteni.)
Olyan sötét vagy és még reklámozod is :D
A kártya, az nem számla, a pénzt a számlára rakják és a kártya által hozza tudsz férni a számlához.
De lehet számlád bankkártya nélkül is.
Amúgy minden sarkon van egy atm, nem tudom miért nem azzal élsz, ha már itt fel vagy háborodva.
Jogosan járt el a postás, akar tetszik akár nem. Lázadni meg követelőzni leget, csak nem sok értelme van és csak magadból csinálsz még nagyobb hülyét.
Már a törvényt is megkaptad, felesleges küzdés. De kikeresem neked a bankod honlapjáról is, csak mondd meg, melyik az. De magad is megtalálod az üzletszabályzatok között.
A másik felvetésed érdekes az azonos névvel, ilyenkor szokott lenni ifjabb vagy idősebb megnevezés, pont erre találták ki. Ha nincs, akkor sem életszerű, na meg nem is szabad cserélgetni a kártyákat. A banki szabályzat és a bemásolt törvény is tiltja. De melyik bank az, amelyik szerint nincs ilyen törvény? Ilyet egy banki alkalmazott nem mondhat.
74 és 80 százalékos, ti egyébként ezért kaptok pénzt, vagy ingyen nyaljátok a bankok hátsóját? Azért kérdezem, mert azzal kapcsolatban nem igazán van önálló álláspontotok, hogy miért számít veszélyes dolognak az, ha a kártyatulajdonoson kívül más is használ egy bankkártyát. Miért biztonságosabb az, ha csak a tulajdonos használhatja a kártyát? Aki már tudja a PIN kódot, az biztos nem azért tudja, mert a kártyatulajdonost kirabolta és jól összeverte hogy megmondja neki a PIN kódot... Ennyi erővel tiltsuk be a papírpénzt is, azzal akárki fizethet és PIN kód se kell hozzá egy bizonyos összeghatár felett.
Ne a törvényeket másoljátok, hanem hozzatok fel érveket. Másolni még egy általános iskolás is tud.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!