Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az nem életkor alapú diszkrimi...

Az nem életkor alapú diszkrimináció, hogy Magyarországon a 65 év felettiek ingyen utaznak, míg a 65 év alattiaknak fizetniük kell az utazásért?

Figyelt kérdés
2019. febr. 5. 07:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kedves Tünde néni!

"Egy életen át dolgoztak, és soha nem kapták meg a munkájuk bérét, pedig semmivel sem ért kevesebbet, mint a nyugati dolgozóké, de ők tízszer annyit kerestek, sőt!"

Ez most sincs másképp, sőt, most még rosszabbul élünk, mint önök fiatalon. Mi viszont most dolgozunk, és joggal várnánk el, hogy ne vegyék el előlünk a(z ülő- és álló)helyet az unalmukban utazgató nyugdíjasok.


"A 65 év feletti külföldi állampolgárok is ingyen utaznak, mert a méltóságos EU miatt a törvény minden EU-s állampolgárra vonatkozik, holott ők meg tudnák fizetni az utazás díját, de ti a magyarokra vagytok irigyek."

Engem nem érdekel, hogy Amszterdamban vagy Varsóban ingyen utaznak-e a nyugdíjasok, mert nem ott élek. Amiatt háborogjanak az ottaniak.


"Lesztek ti még 65 évesek, ha egyáltalán megéritek, és akkor tegyétek fel ezeket a kérdéseket!"

Amikor mi 65 évesek leszünk, nyugdíjunk sem lesz, de ha az egészségügy így folytatja, meg sem éljük.

2019. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Az nem diszkrimináció hogy akit munkahelyen még én tanítottam be tanulót (nő) 40 év után nyugdíjba mehet, én meg még mindig dolgozok? Persze "mert ők szülnek", mostanában egyre kevésbé, meg milyen szar kifogás már ez..
2019. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

22-es: De, az is diszkrimináció.

Ha pedig arra hivatkozva vezették be a nők kedvezményes nyugdíjazási lehetőségét, hogy "ők szülnek", akkor úgy kéne, hogy csak az a nő mehessen nyugdíjba 40 év után, akinek van legalább 1 gyereke.

2019. szept. 21. 17:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!