Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen állampolgár lesz a gyerek?

Milyen állampolgár lesz a gyerek?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok a párom román állampolgár a babánk Magyarországon születik, milyen állampolgár lesz a gyerek?
2018. dec. 11. 13:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Bocs; de mi van akkor a papíron?
2018. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Feljebb írtam magyar.
2018. dec. 11. 15:56
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akár román, akár magyar nemzetiségű a kedves párod, tanulj tőle kis magyar helyesírást, mert ennél egész biztosan sokkal jobb!
2018. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen ez valószínű így van,te nagyon ügyes okos agyon iskolázott ember vagy :) nem én írok így a telefonom javít, tehát erről ennyit, de a kérdés még mindig nem ez volt,értelmes válaszod sőt fogalmad nincs az egészről akkor kotekedjel otthon! :)
2018. dec. 11. 20:49
 15/20 anonim ***** válasza:
Volt már pár okostelefonom, némelyik autokorrektorja meglehetősen érzékeny/gagyi volt, de olyat még egyet sem láttam, amelyik a vesszőket szándékosan kivette volna a mondatból.
2018. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet, hogy magyar irat alapján állították ki a gyerek születésijét.
2018. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Igen :) Magyar iratok alapján csináltak, de újra csináljak a papírokat :)) tehát minden okes lesz, reméljük :)
2018. dec. 12. 07:03
 18/20 anonim ***** válasza:

Az egy dolog hogy milyen allampolgar az meg egy masik hogy kulfoldon (es Romania nezopontjabol Magyarorszag az) torteno szuletest anyakonyveztetni kell, hogy tudjon rola az allam.

Tehat megegyszer: az allampolgarsag szuletese jogan megvan, de ahhoz hogy errol papirja is legyen kerelmezni kell a szuletes hazai anyakonyvezeset (nem az allampolgarsagot!) es ezt kovetoen lehet kerni utlevelet/papirokat.

2018. dec. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
es nyilvan a magyar papirjaira nem fogjak rairni hogy roman... a magyar utlevelben/stb az lesz hogy magyar, a romanban meg az hogy roman.
2018. dec. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Így van, keresd meg a román nagykövetséget telefonon vagy e-mailben, és tőlük érdeklődj, hogy a román állampolgárságot hogyan kell intézni.
2018. dec. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!