Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megsérültem a munkahelyen és...

Megsérültem a munkahelyen és kórházba kerültem akkor ki a felelős?

Figyelt kérdés

Nem voltam bejelentve kerti munkákat végeztünk, a levágott ágakat aprítottuk fel,ill hordtuk egy helyre, akkor elestem egy gallyban és eltörtem a kezem.

Mit tudok tenni, ill. felelős -e valaki ebben ?


2018. nov. 9. 22:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%

"akkor elestem egy gallyban és eltörtem a kezem."


1. szerencsétlen vagy meg egy galyban elestél.

2. még szerencsétlenebb vagy mert még úgy estél hogy a kezed is eltört.

3. semmilyen hivatalos munkaszerződés nem volt


-tehát, Te vagy a hibás.

2018. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyi balesetet azért kell lepapírozni, mert több pénzt kapsz, mint a sima betegszabadságon. Ráadásul a többletet az állam állja, így a munkahelynek is jó. Az, hogy ki a felelős, itt lényegtelen. Én pl. egy teljesen normális lépcsőn estem el önhibából.


A gallyazós sztoriban mindenki sáros, ettől még ilyen esetben csak a munkáltatót szokták elővenni. De neked közvetlenül nem lesz jobb tőle. Lehetne perelni, de sok bizonytalanság, pénz és szívás. Nem biztos, hogy megéri.

2018. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt e baleset védelmi oktatás?

Betartottad-e az erre vonatkozó előírásokat?

Megbízás, szerződés?

-Ja hogy semmi nem volt.

Csak elmentés valakinek valamit segíteni, és így jártál.

De még ha minden lett volna is akkor is bele lehetne kötni, pl nem voltál körültekintő, figyelmes, pedig ezt elmondták volna a beleset védelmi oktatáson, hogy LÉGY KÖRÜLTEKINTŐ, MERT A GALLYAKBAN FELBUKHATSZ.

Tehát ki a hibás? -Te.

2018. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, hogy gyógyulj meg. Mindenféle pénzbeni ellátás nélkül, természetesen, mivel gyakorlatilag nincs is munkahelyed, így táppénzre se vagy jogosult. Ja, és akkor be se vagy jelentve, majd ne pislogj, ha kiszámlázzák az orvosi ellátás költségét. Vagy felszólítanak, hogy fizesd magad után a eü. járulékot, mert csak úgy vagy biztosított.
2018. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!