Ön magában a hajlékatlanásg miért szabálysértés, iiletve a hajléktalanság miért bűn?
Például erre gondoltam. - Mi a jó abban hogy a hajlktalanokat pénz bírságra ítélik, vagy akkár el zárásra iítélik? És a hajléktalan miből fogja ki fizetni a pénz bírságot? Egyáltalán mi a jó abban hogy a hajlktalanokat meghurcolák és megalázzák?
#TakácsZs:
"Az állam akkor úgy vett részt a migránsok ellátásában (...)"
Eleinte nem is voltak ott ilyen szervezetek, csak civilek. Az ökumenikusok meg egyéb nagyobb szervezetek csak az utolsó pár napban vagy hétben léptek színre. Statisztikáról nem tudok, de nem hinném, hogy az ételosztások nagy része állami pénzből történt volna. Egy ismerősöm is szervezett egy kisebb csapatot, saját pénzből vettek élelmiszert, gyártottak rengeteg szendvicset több alkalommal is. A nagyobb civil szervezetek iszonyatos mennyiségű pénzt költöttek élelemre (adományokból), és egy fillért sem kaptak az államtól. Ruhákat, takarókat stb. is gyűjtöttek.
#Andizsuzsi:
"Hoztak egy törvényt, amit nem lehet betartatni, nem adottak a feltételek"
Egyelőre be lehet, amíg vannak szabad férőhelyek. Ha szükségessé válik, gondolom, bővíteni fogják. - De egyre inkább úgy gondolom, hogy nem lesz "vészhelyzet".
"az éjszakai szállók és nappali melegedők nyitvatartása nincs összehangolva, egyszerűen van olyan időszak, amikor annak sincs hova mennie, aki szeretne"
Ezt meg kell oldani mindenképp. Meg más problémákat is - számomra megdöbbentő az a dilettantizmus, ami megy itt IS. Pont tegnap beszéltünk erről a témáról egy ismerőssel, és feljött, hogy sok hajléktalan azért nem akar szállóra menni, mert amikor volt már ott, akkor meglopták - vagy hallott valakiről, akit megloptak. Az ismerősöm józan paraszti ésszel már mondta is ugyanazt, amit én gondolok: amikor bemegy valaki, lista, hogy mi van rajta, és mit visz be még azon kívül - és amikor kimegy, ellenőrizni, hogy van-e nála/rajta olyan ruha/egyéb, ami addig nem volt. Igen, ez nagyon sok többletmunka az ott dolgozóknak, de megoldaná a problémát.
"Viszont eljárások már indultak."
Igen, tudom, furcsállottam is. Meg a kunyhórombolásokat is, sőt, azokat mélységesen elítélem. Nem lenne szabad visszaélni a joggal, ill. törvényt sérteni.
"És mi van azzal, hogy a hajléktanok minden holmiját meg lehet semmisíteni?"
Nem lehet. A törvény szerint a hajléktalan eldöntheti, hogy mit akar magával vinni; továbbá lehet olyan ingósága, amit ugyan nem akar magával vinni, de lemondani sem akar róla - ezeket 6 hónapig meg kell őrizni. Kivéve persze a romlandó dolgokat, meg az értéktelen, koszos/fertőzött cuccokat, pl. ha a hajléktalan tetves/rühös/bolhás, és van egy plédje, akkor azt nem fogják tartogatni, és ezzel egyet is értek.
De ami pl. a Facebookon is terjed, hogy "jaj, az utolsó családi fényképeket is elveszik és elégetik", az nem igaz. Legalábbis a törvény nem ad rá lehetőséget.
....
#48%-os, feleslegesen irkálsz ostobaságokat, már mondtam, hogy nem állok szóba veled. Se olvasni nem tudsz, se vitakultúráról nem hallottál még, nem érdemelsz választ, csak a 0%-okat, mint eddig is.
"Az ismerősöm józan paraszti ésszel már mondta is ugyanazt, amit én gondolok: amikor bemegy valaki, lista, hogy mi van rajta, és mit visz be még azon kívül - és amikor kimegy, ellenőrizni, hogy van-e nála/rajta olyan ruha/egyéb, ami addig nem volt. Igen, ez nagyon sok többletmunka az ott dolgozóknak, de megoldaná a problémát."
Huhhúúú..
Ti meg a józan paraszti eszetek.
"továbbá lehet olyan ingósága, amit ugyan nem akar magával vinni, de lemondani sem akar róla - ezeket 6 hónapig meg kell őrizni."
Nem kell. Az erre vonatkozó passzust még a jogszabály életbelépése előtt törölték. Ahogy a megsemmisített értékek ellenértékét sem kell kifizetni a számukra.
#Andizsuzsi:
Rosszul tudod, mint nagyon sokan mások is. Tessék, egy jogász leírása érthető, hétköznapi nyelven:
"Igaz, hogy igazoltatás után minden holmijukat megsemmisítik?
Nem.
A szabálysértés elkövetőjének előállítása során azon ingóságokat, amelyeket az elkövető nem vesz magához, de úgy nyilatkozik, hogy azokra igényt tart, valamint amelyek vonatkozásában a nyilatkozat a helyszíni intézkedés során nem szerezhető be, ideiglenes tárolásba veszik és 6 hónapig megőrzik."
De itt van maga a Szabálysértési törvény vonatkozó része is (178/B. §):
(9) Az (1) bekezdés szerinti szabálysértés elkövetőjének előállítása során azon ingóságokat, amelyeket az elkövető nem vesz magához, de úgy nyilatkozik, hogy azokra igényt tart, valamint amelyek vonatkozásában a nyilatkozat a helyszíni intézkedés során nem szerezhető be, a Kormány rendeletében meghatározott szerv ideiglenes tárolásba veszi.
(10) A Kormány rendeletében meghatározott szerv a (9) bekezdés szerinti ingóságot 6 hónapig őrzi meg. A megőrzési idő leteltét követően az általános szabálysértési hatóság intézkedik az ingóságok megsemmisítése iránt. Ha az ingóság gyorsan romló, bomló, tárolhatatlan dolog, akkor azt haladéktalanul meg kell semmisíteni.
A Jogtárban: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!