Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Oklevél - tényleg csak egy...

Oklevél - tényleg csak egy darabot lehet adni belőle?

Figyelt kérdés

Az a gondom, h elvesztettem külföldön az oklevelemet, sőt sztem a nagykövetség vesztette el, de mindegy, úgyse ismerik el, és lényeg h az egyetem meg azt mondja h ezek szigorúan egyetlen példányos dokumentumok és nem adhatnak másikat.


ez igaz??


ha pedig igaz, akkor a következő kérdésem:


szerencsére egy hiteles másolatom maradt az okelvélről, amelyet az egyetem kb 2 évre rá másolt + és eredeti bélyegzővel, aláírással ellátta + az akkori oktatási minisztérium is lepecsételéte a másolatot, hogy hiteles, mert külföldi tanulmányokhoz kellett.

Ez akkor tekinthető így az eredetivel egyenértékűnek?



2018. okt. 8. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha rá van pecsételve, aláírva, hogy hiteles másolat, akkor igen. De nekem ez nagyon furcsa, hogy nem adnak másodlatot. Iskolai bizonyítványról adnak. Utána kéne nézni valami egyetemi szabályzatban, törvényben. Írásban kellene kérned és az egyetem köteles törvényi hivatkozással válaszolni.
2018. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nyilvántartásban szerepel mindenkinek a végzettsége, tőlük lehet kérni másolatot/újat, de nem lesz olcsó.

Már évek óta nem adok ki kezemből eredeti bizonyítvány mert egyszer Én is így jártam, be van scannel-ve mellékelem az önéletrajzhoz, nyomtatva is van, 1-2 hitelesített is, ha tetszik, tetszik ha nem akkor mehetnek a pi.csába, de még egyszer eredetit nem adok ki a kezemből.

2018. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 is írta, ilyen esetekben másodlatot adnak. Az egyenértékű az eredeti oklevéllel, de a külalakja sokkal egyszerűbb. Nem kemény fedlapos, szépen kialakított oklevél, hanem egy szimpla nyomtatvány, rajta a szükséges azonosítókkal és az eredménnyel, igazolással arról, hogy valódi.

Sajnos az oklevél csak 1 példányban készül el és azt odaadják a tulajdonosának. Minek lenne belőle több és hova tennék? Képzeld csak el mekkora raktár kellene ha minden érettségiből, diplomából és nyelvvizsgából tartanának külön példányt ugyanolyan formátumban, mint az eredeti!

2018. okt. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen, ez mind igaz lenne, ha új oklevélről lenne szó.


de sajnos már nem 20 éves vagyok, az enyémet 1999-ben adták ki, és nem szerepel semmilyen elektronikus nyilvántartásban, sőt mi több, az egyetem is azt közölte h nem ad másikat mert nem lehet (majd a jogszabályra akkor kíváncsi leszek).


Telefonon meg azt mondta a tanulmányi osztály, h esélyem sincs, h megtaláljanak bármilyen akkori iratot, azokat már külső irattárazták, maguk se tudják, hol vannak, szal ennyi .... ja és kedvesen közölték, h indítsak pert nyugodtan ellenük, akkor se tudnak mit tenni.


Akkor csak abban bízok, h ezt az 1999-ben lepecsételt másolatot elfogadják eredeti helyett, elvégre még az Oktatási Minisztérium is lepecsételte, aláírta ....


Egyébként sokszor kikerülhetetlen az eredeti kiadása a kezemből, én pl most is megyek külföldre, kérnek tőlem másolatokat, és előre mondtam is a nagykövetségen, h ne haragudjanak, de én semmiből nem hagyok ott eredetit, mert pont sztem a nagykövetség vesztette el pl egy nyelvvizsgámat is és ezt az oklevelemet is, extra "szerencsés" vagyok, nekem már egy csomó dolgom eltűnt. Erre közölték, hogy akkor nem csinálják meg a követség által hitelesített másolatot, mert csak úgy vállalják, h másnapra, azaz ott kell hagyni bizony mindenből az eredetit. sőt, a másnap se biztos, csak esélyes.


szal sajnos megesik. és aki még 2002-2005 előtt szerezte a végzettségeit, esélye nincs (ill. 2004-2005-2006 körül már kezd egyre esélyesebb lenni), hogy bármit visszakeressenek. sőt, nekem egy másik, 2005-ben kiállított oklevélre is azt mondták, h elvileg annak már kellene szerepelnie az elektronikus nyilvántartásban, de mégse, és hogy fogalmuk sincs, a nyomát se találják, és vigyem be az eredetit, hadd nézzék meg, és akkor adnak hiteles másolatot ők, tehát ők legalább elhiszik :)

csak szal tényleg semminek nem tudnak utána járni már, és gőzük nincs, egyáltalán 2005-ben milyen oklevelet adtak ki :D


egy vicc ez az ország komolyan .... és még ők vannak felháborodva, h akkor több irattárban is több kollégának kellene hetekig kutatni, fogalmuk sincs, hol, szal ne akarjask már ilyen lehetetlent. Pedig anno én is emlékszem h valami baromi nagy egyetemi könyvben alá kellett írni a nyilvántartást diplomaosztón, tehát .... most már mit gondoljak? ez is eltűnt?

2018. okt. 8. 18:05
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

én is ezt mondtam nekik, de másodlatot se hajlandók adni, arra hivatkozva, h ők már semmiféle nyomot nem találnak, egyáltalán örülhetek, h egy idősebb tanszékvezető még emlékezett a nevemre ...

2018. okt. 8. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Milyen oklevélről van szó? Mert a másodlat kiadásához nincs szükség sem a régi tanszékre sem másra, csupán az egyetemi nyilvántartásra. Én régebben érettségiztem, a középiskolám azóta teljesen átalakult - nem is egyszer - de tavaly mégis ki tudtak adni másodlatot az érettségi bizonyítványomról. Annak nyoma kell legyen az egyetemi nyilvántartásban, ha te megszereztél valamilyen hivatalos fokozatot, oklevelet. Annak csak az azonosító száma kell, meg a dátuma, amikor szerezted és hogy pontosan mi volt akkor az intézmény neve, szakja stb. Ha külön egy tanszékhez kellett fordulnod, akkor ez nem olyan oklevél lesz, mint egy diploma vagy nyelvvizsga.

Az egyetemi tanszékkel nekem is volt hasonló gondom, hogy olyan régi vizsgákról szerettem volna tantárgyleírásokat szerezni, amik már valóban nincsenek meg és már az oktatók sem dolgoznak ott. Ilyen kérdésben nekem sem tudtak segíteni, bármennyire is fontos lett volna.

2018. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elektronikus rendszer nélkül is meg kell annak lennie, a számítógép előtt is volt élet. Legfeljebb munka nekik a pincében kikeresni, de a munkadíjat te kifizeted. Egyébként ha mégis kiadsz valami egyedi, nagyon fontos iratot a kezedből, azt egy fénymásolaton aláírással, pecséttel át kell vetetni.
2018. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6

igen, én is így gondolnám, aztán meg látod ... és de igen, ez egy egyetemi oklevél. nyilván van sorszáma, stb, mindene van, éás mindennek ellenére se tudják visszakeresni (vagy amit sokan mondunk, h inkább lusták vagy trehányak és ők se tudják, hol vannak már a régi anyagok ...)


#7

igen, így lenne szabályos, na de nagykövetségről van szó. ha nem tetszik, max nem csinálják meg és nyugodtan tehetek panaszt a Külügynél :) szerencsére én már eljutottam arra a szintre, h egész egyszerűen nem érdekel, ugyanis felsorolni se tudom lassan, h a sok év alatt mennyi iratomat vesztették el ...

így már a PhD végén azt mondom, h teszek rá magasról h se érettségim se az egyik nyelvvizsgám se az egyik oklevelem ... de belefáradtam már a vitába, szal azt hiszem, részemről ennyi akkor. az Oktatási Hivatal is csak azt hajtogatja, hogy márpedig "tapossam ki belőlük", de mégis hogy, ha megmozdulni se hajlandók? a tanszékvezetőt csak azért írtam, mert először kompletten letagadtak, aztán mondtam, h na oké, akkor nézzük csak végig, kik vannak még ott, és végül találtam egy még ott lévő emberkét, most dékánhelyettes, aki hála az égnek kapásból igazolt engem, na de mindezt csak szóban. írásba továbbra se hajlandók semmit adni (csak azt h "a kari Hivatal lefolytatta az ilyen-olyan vizsgálatot és nyomát se találtuk" -féle hablatyszöveg, és tehát elég volt a hülyeségből. így 1,5 év harc után feladom :D )


Egy a vége: durva lenne, ha egy minisztériumi pecséttel ellátott másolatot nem fogadnának el, bár ezen se lepődnék már meg igazából.

2018. okt. 8. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!