Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor egy uniós egyetemi...

Most akkor egy uniós egyetemi diploma "simán" használható nálunk is vagy mégse?

Figyelt kérdés

El se tudjátok képzelni, mennyi ellentétes véleményt kapok még az Oktatási Minisztériumtól is (oké, nem tudom mi a neve most éppen annak :D), na de lényeg, hogy tudok olyanokról is akik tök lazán csak használják és kész, ugyanakkor "hivatalosan" meg mégis létezik az a bizonyos "Ekvivalencia Bizottság", akiknél kb 1 éves procedúra na meg rengeteg pénz, mire kimondják, hogy "egyenértékű", már ha kimondják. (elég vicces társaság egyébként).


Lényeg a lényeg h jelenleg jogszabályilag hogy van ez?

Ha van nekem egy spanyol egyetemi oklevelem, akkor nyugodtan használhatom, vagy esetleg hivatalos helyeken bele köthetnek?



#ekvivalencia #külföldi diploma #külföldi oklevél
2013. jún. 15. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Elöször is hivatalos fordítás szükséges.

Másodszor ssokban függ attól is, hogy elfogadják-e, hogy milyen szak, mert nem mindegyik honosítható.

Harmadszor a legtöbb munkahelyen csak azt veszik figyelembe, ami el lett ismertetve hivatalsoan is Magyarországon.

2013. jún. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát ez az ...


ezek szerint nincs szó semmiféle kölcsönös automatikus elfogadásról, igaz?


pedig mintha még jogszabály is lett volna erről (nem emlékszem pontosan, hogy volt), de ezek szerint azért nem olyan tiszta a kép ...

2013. jún. 15. 08:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgyis az számít, hogy a leendő munkahelyed elfogadja-e vagy sem. Persze a hivatalos fordítás nem árt, hacsak nem spanyol nyelvi területű cégnél helyezkedsz el.
2013. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ja okéé persze, a hivatalos fordítás az természetes !!

nem erre gondoltam, hanem nekem egyszer azt a választ adták, hogy hiába egyetemi diploma, de majd ők felülvizsgálják, hogy, hogy szerintük milyen szintű volt az a képzés, milyen tárgyaim voltak az 5 év alatt meg szal mindent.


Hát nekem meg kicsit abszurd ha azt mondanák h bocs de ezt nem lehet honosítani, és itt merült fel a kérdésem is, hogy egyáltalán minek is kell honosíttatni ha egyszer uniós ... már egy 98-as kétoldalú egyezmény alapján is vizsgálódás nélkül el kéne fogadniuk még a középfokú végzettségeket is, és most ezért nem értem h ehhez képest akkor mi ez a kavarás.

Érdekes, ők nem akartak semmit honosíttatni akkoriban, elég volt a középisk. bizonyítvány és érettségi fordítása, és akkor most meg ... áhh de az a legnagyobb vicc, hogy ők maguk sincsenek ám tisztában ezzel teljesen, mert többször kérdeztem, és kb minden alkalommal más választ kaptam.


Értem h attól függ, a cég elfogadja-e, de pl úgymond hivatalos, állami szektorban, ahol pl ettől függ eleve a besorolás is, na most ott jó kérdés, hogy is van ez.


De ok, akkor inkább azt kérdezem h van itt olyan, aki átesett ezen a honosíttatási eljáráson?

2013. jún. 15. 09:31
 5/6 anonim ***** válasza:

"nekem egyszer azt a választ adták, hogy hiába egyetemi diploma, de majd ők felülvizsgálják, hogy, hogy szerintük milyen szintű volt az a képzés, milyen tárgyaim voltak az 5 év alatt meg szal mindent. "


Ezt tulajdonképpen megteszik itthon is. Pl egy BME mérnöki diplomás és egy vidéki egyetem ugyanolyan diplomása közül jobb az esélye a BME-s diplomával rendelkezőnek. Csak itt nem kell utánajárni, hanem eleve van egy (nem feltétlen a tényeken alapuló) sorrend az iskolák között.

2013. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na igen, de ez megint más téma ...
2013. jún. 15. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!