Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha külföldi (de Uniós) jogsim...

Ha külföldi (de Uniós) jogsim van, de a mostani változtatások miatt a magyar szabályoknak nem felelek meg, akkor Maon nem vezethetek?

Figyelt kérdés

Pl. ha a kort nézem, mondjuk van egy német jogsim nagymotorra de csak 19 vagyok, akkor most mi a helyzet? De kérdezhetném a többi változtatásról is.


Érvényesnek kell elfogadniuk itt is vagy nem?


De ha meg nem, akkor mi az értelme ennek a sok idióta harmonizációnak, aztán meg mégse passzol kb semmi? Miért nem egyforma a szabályozás legalább Unión belül?


+ esetleg az állampolgárságnak van ehhez valami köze?

azaz ha teszem ezt magyarként de német jogsival vagy ha teszem ezt németként és német jogsival? Van különbség?


Valaki meg tudja ezeket mondani?



2013. febr. 8. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Aki tavaly 19 évesen letette a nagyomotor jogsit, annak se kell most visszaadnia. Meg ugye ha Németországban érvényes, azt elfogadják itthon is, attól függetlenül, hogy más szabályok vonatkoznak a két országra.
2013. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát én nem vagyok ebben olyan biztos, jó lenne több vélemény. mert ugye akkor a magyar jogszabály szerint annyi évesen az illető nem vezethet ezt-azt. ez kb olyan, mint amikor az egyik ország bevonja a jogsiját, de van neki egy másik országból is, viszont azzal mégse vezethet magyar területen. legalábbis én így gondolom, de továbbra is kíváncsi lennék.
2013. febr. 8. 18:40
 3/3 A kérdező kommentje:

akkor mondok neked több véleményt:

a korodtól függ! ha még nem vagy annyi, akkor bizony mindegy h Unió vagy nem Unió, sajnos nincs semmiféle jogharmonizáció, és a magyar jogot egyáltalán nem érdekli, hogy a németeknél ez hogy van, itt Maon a magyar jogszabályok hatályosak, és annak megfelelően kell eljárni. Nincs köze az állampolgársághoz!

2013. jún. 15. 07:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!