Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell mondanom a bíroságon...

Mit kell mondanom a bíroságon hogyan járok el jól?

Figyelt kérdés

Tehát a történet a következő anyám össze jött egy agreszív hajléktalannal aki verte az öcsémet és anyámat is!


Anyám kiskoru veszélyeztetése miatt van beisézve én meg tanunak 18 éves vagyon az ügy 2016 ban történt öcsémet bántalmazta az iskola feljelentést tett mert az öcsém elmondott a tanároknak mindent!


Nekem igazaból semmi közöm az egészhez miert idézett be engem a bíroság tanunak mit kell mondjak segítsetek kérlek aki valamot tud!


Ki milyen büntetésre számíthat ?

anyám kiskoru veszélyeztetése miatt az az agreszív állat gyermekbantalmazás sulyos testi sértés ...


Én meg vagyok a tanu nem öcsémet kelett volna beidézniük ? 15 éves ! Köszi aki tud valamit !


2018. szept. 26. 16:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
oké köszönöm nektek ! :)
2018. szept. 26. 20:31
 12/13 anonim ***** válasza:
Úgy látom te azon aggódsz, hogy te kaphatsz-e büntetést. Ez csak akkor lehet ha egyértelműen hazudsz a bíróságon, tehát csak ki kell menned és amit feltesznek kérdést arra a legjobb tudomásod szerint válaszolni. És azért hívtak be téged tanúként, mert egy ideig gondolom te is ott laktál, de legalábbis talán te érintkeztél a legtöbbet öcséddel azon a két emberen kívül. És öcsédet nem hívhatják be tanúként, ő a sértett fél aki ellen a bűntettet elkövették. Ilyenkor természetes, hogy a közeli hozzátartozókat, azokat akik rendszeresen érintkezhettek a sértettel vagy egyáltalán van esély rá, hogy tudnak valamit az ügyről behívják tanúként. Ez nem jelent rád nézve semmilyen negatív dolgot, csak információt szeretnének tőled, és természetesen csak annyit amennyit tudsz.
2018. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Semmit sem kell mondanod, ha nem akarsz. Ugyanis nem vagy köteles vallomást tenni, a vallomástételt megtagadhatod, ha a törvény szerinti közeli hozzátartozóddal kapcsolatban kell vallomást tenned. Márpedig az édesanyád közeli hozzátartozó így is, meg nyilván a törvény szerint is. Senkit nem kötelez a törvény, hogy tanúvallomást tegyen a közeli hozzátartozójával szemben folyó büntető ügyben.

Viszont ha úgy döntesz, hogy teszel vallomást, akkor természetesen az igazat kell mondanod.

És tudod kérdező, hiába a pasi volt agresszív, attól még anyukádnak nem kellett volna összejönnie, pláne nem a gyerekei közelébe engednie.

2018. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!