Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » ELMÉLETILEG lehetne jogi útra...

ELMÉLETILEG lehetne jogi útra vinni azt, ha ok nélkül tiltanak ki egy játékból?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre,nem egy hisztis kisfiú vagyok,akit kiraktak Minecraftról ,csak érdekel a dolog.

Ugye a legtöbb (sőt,ahol regisztrálni kell ott mindegyik) játéknál el kell fogadni a felhasználási feltételek ,amikben általában le van írva ,hogy az elfogadással milyen szerződés jön létre a felek (játékos és "játék") között.

Na most ha mondjuk egy moderátor úgy tiltana ki ,hogy a szabályt nem szegtem meg és a feltételekhez is tartottam (amiket korábban elfogadtam) akkor mehetnék valahova reklamálni? Tegyük fel,hogy a tulaj nem törődik a dologgal. Hivatalos szerv vagy valami?

Sok ilyen játékba az ember pénzt tesz ,tehát egy ilyen ok nélküli (vagy személyes ok miatti) tiltás miatt az ember pénzt is bukhat.

A felhasználási dolgoknál sokszor le van az is írva ,hogy milyen esetekben jár tiltás (pl :"csalás/segédprogram használata örökös tiltást von maga után"),de ha nem csinálok semmit ,akkor nem kaphatnék tiltást ,nem?

Vannak játékok ,ahol egy moderátor képes olyan "károkat" tenni a játékodban ,hogy újra kelljen telepíteni.


Ezt hol kellene jelenteni? Kik foglalkoznak ilyennel? Mivel bizonyos értelemben van szerződés így elég hivatalos a dolog.

Nyilván nem futkosna ilyen miatt senki ,de azért engem érdekel,hogy elméletben mit lehetne tenni.



2018. szept. 23. 03:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. szept. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg indíthatsz polgári pert, ha úgy érzed, kárt okozott neked a moderátor (jogtalan kitiltással pl)
2018. szept. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen tudom elképzelni, hogy ok nélkül kitiltanak valakit egy játékból, különösen egy fizető játékost, mert ők sem hülyék.

Nekem volt több napig tartó vitám supporttal, (végül kiderült, hogy tényleg nem nekem volt igazam) elég ingerült voltam és éles hangú, mégsem tiltottak ki.

Ha veled valamiért mégis igazságtalanság történt, akkor talán fordulj a Fogyasztóvédelemhez, bár szerintem erre még nem volt precedensük.

2018. szept. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy közelíteném meg a dolgot, hogy szolgáltatást veszel igénybe, erről köttök egy szerződést.

Ha a szolgáltató egyoldalúan megszegi a szerződést ok nélkül, akkor első körben panaszt tehetsz nála. (email)

Ha ez nem hatotta meg, és nem indokolja meg, hogy miért is tiltott ki, milyen szabályt szegtél, akkor Békéltetői Testület elé viheted a dolgot, itt nincs végrehajtási kötelezettség, csak egy nagy esélyes lehetőség, ha ez sem elég, akkor a Fogyasztóvédelemi főosztályhoz viheted (volt valami összevonás, hirtelen nem tudom mi alá került).


DE ez csak akkor áll, ha magyar szolgáltatóról van szó. Mindig a szolgáltató országában lévő törvények az érvényesek, és az alperes lakcíméhez, telephelyéhez területi illetékes Bíróság jár el, szóval neked kéne utazgatnod Honoluluba, ha a szolgáltató telephelye ott van.

2018. szept. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, honnan keletkezett ez a jogmánia. Hamis.


"elméletileg" egy folyamatot, itt egy játékot lehet szabályozni. Nem feltétlenül szükséges, de lehet. Ha van, ha közvetve más szabályok érvényesíthetők, akkor lehet jogi út. Mondom, lehet! Hogy érdemes-e, az egy teljesen másik kérdés. Ezt nem érdemes soha. Túl drága, túl hosszú, túl bizonytalan.

Ámde itt az alapprobléma az, hogy "GYAKORLATILAG" nincsenek jó törvények. Kusza, ellentmondásos törvények vannak. Sok embernél ennek is megvan a jó oldala. A társadalom szempontjából persze ez kegyetlenül rossz, de a társadalomnak tetszik. Ezért minden olyan gondolat, hogy ilyesfajta (gyakran komolyabb) ügyeket jogi útra terelni, szánalmas és nevetséges együtt. Ordít, hogy a lehetőségek nem ismerete diktálja az ötletet.

2018. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek:)

#3 - fizetett szolgaltatas,oke,de a penz nem a moderatorokhoz merul,tobb ezer/tizezer jatekosnal meg senkinek sem tunik fel ha egyet-egyet kivagnak.

Ha szemelyes jellegu dolog miatt vag ki az bizonyos ertelemben nem ok nelkul van,mert van velem valami baja,de bizonyos szempontbol pedig nem jogos,mert nincs koze a jatekhoz/szolgaltatashoz.

Egyebkent fordult mar elo olyan,hogy nevetseges indokkal tiltottak ki. Azt mondta az admin,hogy tul sok hibat jelentek. Ez azert vicces ,mert volt erre kulon hely ,es ott jelentettem ha talaltam valami hibat,csakhogy ez ot zavarta.

2018. szept. 23. 12:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hiszen a két fél szerződést kötött. Te szerettél volna játszani, ő tett egy ajánlatott,hogy ez milyen feltételekkel lehetséges. Ebben állapodtatok meg, ezt elfogadta mind a két fél. Ha valamelyik fél megszegi a szerződést, akkor lehetséges, hogy arról is rendelkeztetek a szerződésben külön, ha nem, akkor fel van tüntetve, hogy mi az irányadó szabály.


Az persze más kérdés, hogy ebben az esetben, hogy bizonyítja a sértett, hogy a másik fél megszegte a szerződést. (pl felveszed ahogy játszol, vagy a szolgáltató videóra veszi a játékosok játékát, pont ezért, hogy tudja bizonyítani a kitiltást. De ha tudod bizonyítani, hogy te a szerződést követve jártál el, és enm jogosan jártak el veled szemben, akár kártérítést is követelhetsz. Az ilyen szolgáltatóknak megéri, hogy jó legyen a hírnevük és a reklámértékük.

2018. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!