Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy az utcára ki tudjak...

Hogy az utcára ki tudjak vinni magammal egy gáz vagy pedig egy 9mm-es pisztolyt a hoz mennyi az esélye hogy meg adják az engedélyt?

Figyelt kérdés
csak mert amiket hallok hogy mostanában mik történnek önvédelemből tenném.
2018. márc. 21. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gáz 100%

Éles 0%

2018. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta.


Nekem is van gázpisztolyom és gumilövedékes pisztolyom is (1-1), de inkább gázspray-t szoktam magammal vinni az utcára (ha kabát van rajtam egynél többet is), mert csicska vagyok és a gázpisztoly napi viselését nehéznek, macerásnak tartom és magát a fegyvert is szó szerint nehéznek.

2018. márc. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

9mmes pisztolyt nem fogják engedni. Gázpisztolyt megengedik, de ilyenekre nem adnak engedélyt. Elég komoly szabályozások vannak, hogy egyáltalán lehessen éles fegyvered, tárolására meg még szigorúbb szabályok vannak.

Önvédelemre gázspray elegendő, de a legjobb egy kutya. Nem tudom most mi a helyzet, de pár éve még lehetett örökbe fogadni nyugdíjazott rendőr kutyákat, azok tökéletesek arra, hogy megvédjenek téged.

2018. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gáz-riasztó pisztoly NEM engedélyköteles.

Csupán a viseléséhez kell viselési engedély, amit nagyon könnyen beszerezhetsz.

Megveszed a pisztolyt, ÜRESEN beviszed a helyi rendőrkapitányságra, és pár perc, adnak rá engedélyt, miért 2-3 ezer forintot kell fizetned.

-



Éles lőfegyvernél már nagyon nehéz az eset.

Önvédelemből csupán CSAK annak lehet fegyvertartási-és viselési engedélye, aki hang-és/vagy videofelvétellel tudja BIZONYÍTANI, hogy élete olyan veszélyben van; vagy esetleg olyan halálos fenyegetést kapott TÖBBSZÖRÖSEN, aminek elhárításához éles lőfegyver szükséges.

DE ezt több alkalmassági vizsgálat megelőzi.

Kezdjük ott, hogy:

-Büntetlen előéet

-Egy nehéz pszichológiai teszt, elbeszélgetés (Ahogy elnézem, Te azon elvéreznél)

-HA átmentél a pszichológiai vizsgálaton (orvos IS megnéz.)

-Fegyverkezelési vizsga.

-HA ezen átmentél, akkor még NEM adnak engedélyt, hanem:

-Megnézik, hogy a lakásod alkalmas-e fegyvertartásra.

Van aki nem volt alkalmas rá, és így nem kapott fegyvertartási-és viselési engedélyt, pedig veszélyben volt..

-Van-e a lakásodban olyan páncélszekrény/páncélkazetta, ami kódját, CSAK TE tudod.

-Külön kell tartanod a lőszert.

A fegyvertartó kazetták olyanok, hogy egy kód-kinyit. Utána kulcsos rész, amiben van a lőszer.

És CSAK ezek után kapsz éles lőfegyverre fegyvertartási-és viselési engedélyt.

Remélem tudtam segíteni.

2018. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!