Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Határon átnyúló végrehajtás,...

Határon átnyúló végrehajtás, Unión belül és kívül? - tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Van egy 6 milliós tartozásom egy bűncselekmény kapcsán, amit már jogerősen megítéltek (mármint nekem tartoznak), csak az illető Magyarországon mindent leiratott a nevéről, semmit se lehet tőle behajtani, bankszámlája sincs, tipikus magyar helyzet, tele van lóvéval , de mindene más nevén, azaz hiába van neki, lehetetlen bármit is behajtani tőle.


Viszont jött a fordulat, kiderült h Londonban van hivatalosan bejelentett lakcíme és bankszámlája is, csak az a gondom, h mindenki mást mond a külföldi végrehajtásról. Már kérdeztem a bíróságot, a minisztéroiumot és a végrehajtót is, 3 különböző választ kaptam, de lényeg h egyiknek sincs érdemi infója erről.


Valaki esetleg csinált ilyet és megosztaná a tapasztalatát? Érdekelne Unión belül és kívül is, mert állítólag Svájcban is van neki valamije ...


Annyit sikerült megtudnom h az 1994. évi LIII. bírósági tv. 31/V § szól erről, de engem a saját tapasztalatok érdekelnének, hogy mennyire működőképes a dolog.

köszönöm


2018. szept. 21. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom nincs, de én úgy tudom ugyanúgy be tudják hajtani rajta. Ugyanúgy le tudják emeltetni a pénzt a számlájáról.
2018. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

és ennek a menetét nem tudod véletlenül?

mert volt aki azt mondta, lehetetlen a gyakorlatban, de volt olyan is aki meg azt állította, h ehhez eleve abban az adott országban, az ottani szabályok szerint kell kérelmeznem a végrehajtást az illetékes előtt, ami országtól függően lehet a bíróséág vagy közjegyző vagy végrehajtó. de szal lényeg h állítólag nekem kéne lépnem vmit a külföldi hatóságnál ...

(a bíróság végrehajtási irodája mondta egyébként, h ők még egyetlen sikeres esetről se tudnak ... szal már semmit se tudok tényleg)

2018. szept. 21. 09:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam személyes tapasztalatom nincs, de én úgy tudom, hogy magyar végrehajtó levonhatja ugyanúgy a számlájáról az összeget.

Meg akkor jól értelmezem, hogy megszületett az ítélet, miszerint neki mindenképpen vissza kell fizetni azt a 6 milliós tartozást?

2018. szept. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
így van. na csak nem megyek vele semmmire, ha egyszer nincs mit behajtani tőle, papíron hajléktalan is .... vicc
2018. szept. 22. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!