TB tartozás miatt indulhat e végrehajtás valaki ellen a NAV részéről illetve később ha munkahelye lesz levonhatnak e pénzt a fizetéséből a tartozás miatt?
Azért ez nem ilyen egyszerű.
1. Ha nem fizettél TB-t de nem is jártál orvoshoz, akkor nem kerülsz a NAV látókörébe, így ha később elmész dolgozni semmilyen hátralékot nem követelnek, pláne ha letelik az 5 év és az idő alatt dolgozol.
2. Nem fizetsz TB-t de jársz orvoshoz akkor feltűnsz nekik és kiküldik az elmaradási összeget amit kérhetsz részletre is + fizetned kell a TB-t is 7 ezer valamennyit.
-Ha közben elmész dolgozni akkor csak az elmaradást.
Ha nem fizeted akkor adótartozásként behajtható, ami elsősorban a fizetésből lesz levonva, ha közben megszűnik a munkád akkor persze behajtható más módon is.
-Egy extrém esetben max~450 ezer lehet a tartozás 5 év az 60 hónap szorozva nagyjából 7000-l.
Az első jól leírta. Persze ha nem jársz orvoshoz attól független kibukhat a tartozás, egy véletlenszerű ellenőrzésnél ami benne van a pakliba. Egy ismerősöm járt így még régebben hogy 8 hónapig nem volt bejelentett munkahelye, és csak alkalmi szinten dolgozott. 6 hónapig nem fizette a TB-jét, de nem is ment be intézkedni ez ügyben meg semmi, csak simán nem fizette. Aztán amikor elkezdett dolgozni normális helyen ahol be volt jelentve, és fizettek utána mindent, rá majdnem 1 évvel később amikor már el is felejtette szinte akkor az adóbevallásnál bukott ki a dolog hogy TB elmaradása van. Akkor bement NAV-hoz érdeklődni arról hogy mit lehet ezzel tenni, és ott mondták hogy vagy kifizeti egy összegbe ami akkor összesen 40.000 Ft lett volna kb, vagy kifizeti részletben a havi 6 ezer ft körüli összeget mert akkor még annyiba volt a TB ha jól emlékszem. De első körben neki bent mondták az ügyintézők hogy tartozás esetén fizetési felszólítást kap arról hogy fizessen, ha ennek nem tesz eleget 3 hónapon belül, és nem is kezd el intézkedni akkor kezdődik az hogy az államkincstár levonja minden egyes jövedelméből a 33% ot ha örököl arra is terhelve lesz, ha esetleg adó visszatérítést kapna akkor arra is. Utána mondta neki még azt ha nem lenne se munkája és semmilyen jövedelme amit hivatalosan kapna, csak utána szállna rá a végrehajtó úgy hogy felmérik hogy van-e egyáltalán vagyona, autó, lakás, telek stb... Ha abszolút semmije nincs, akkor már méginkább gáz a helyzet, mert bíróságra vihetik és vagy leüli börtönbe vagy ledolgoztatják közmunkával, és többnyire mindig az utóbbi áll fenn, főleg ilyen kisebb összegeknél, csak ekkor már a végrehajtási díjjal is megterhelik.
De ez már a legeslegvégső eset ehhez évek kellenek hogy elteljenek szinte hogy ez bekövetkezzen.
Köszönöm szépen a válaszokat,mindenkinek ment a zöld kéz! A másodikat nem én pontoztam le!
A felszólítást hova küldik?Nincsen érvényes lakcímkártyám,ennek ellenére elküldik a legutolsó ismert állandó lakcímre?Legutóbb ideiglenes lakcímem volt de az is megszűnt
" Ha abszolút semmije nincs, akkor már méginkább gáz a helyzet, mert bíróságra vihetik és vagy leüli börtönbe vagy ledolgoztatják közmunkával, és többnyire mindig az utóbbi áll fenn, főleg ilyen kisebb összegeknél, csak ekkor már a végrehajtási díjjal is megterhelik.
De ez már a legeslegvégső eset ehhez évek kellenek hogy elteljenek szinte hogy ez bekövetkezzen."
Ez igen csak érdekes, mert ilyen nincs... :)
Adótartozást nem tud senki börtönben leülni, és közmunkavégzés sem kötődik hozzá.
A fizetési kötelezettség esedékességének lejártát követő naptól tulajdonképpen máris végrehajtásra vonható a tartozás, ha nem fizették be.
Inkasszót, jövedelem-letiltást is végrehajtó adhat ki, tehát ha erről szó van, akkor már végrehajtás alatt is áll a tartozás.
Nincs kötelező sorrend a tartozás behajtására, tehát akár egyszerre mindent csinálhat a végrehajtó. Inkasszál, jövedelmet tilt, vagyont foglal, stb. Korlát jelenleg az, hogy 100 ezer forint alatt csak inkasszó és jövedelem-letiltás lehet, de 100 001 forinttól már minden más.
Általában "szokás" betartani, ha jövedelem letiltásból/inkasszóból viszonylag gyorsan térül, akkor azt szépen kivárják, nem csinálnak más végrehajtási dolgot.
Egyébként nyilvántartásból vagyont foglalnak, valamint helyszínen is foglalnak, ha van mit.
A címedet az országos lakcím-nyilvántartóból tudják, tehát oda küldik a levelet, ahova be vagy jelentve, vagy ha van bejelentve levelezési címed, akkor oda.
Ha sehogy nem találnak, és szükséges, akkor a rendőrséggel kerestetnek.
Jobb ezeket megelőzni, a végrehajtás elég költséges dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!