Végrehajtási eljárást lehet-e indítani az alábbi esetben? (a többi lent)
Simán behajtható! A két ügy így nem összemosható.
Első körben tiltható jövedelmet fognak "keresni"
(persze lesznek előtte felszólítások, egyenlegközlők, hiába nem veszed át kézbesítettnek tekinthető egy idő után).
Majd ha a tartozás mértéke elér egy szintet, (szmszben, vagy közgyűlési jkv-ben meghatározott mértéket) vh. jogot jegyeznek be a tulajdonodra. (és akár nem csak a társasházban lévőre).
Egy biztos, te húzod a rövidebbet, mert az egész végrehajtási hercehurca költségét (ami nem kevés még a levelezés költsége is felszámolásra kerül, a végrehajtó költsége és költségátalánya, tulajdoni lapok költségével együtt) is "rád verik".
Másrészt, ha sokan kezdtek el polgári engedetlenkedni a ház előbb utóbb működésképtelenné válik.
Ami sok problémát rejt. (a szolgáltatók már a késedelmes számlák után is külön költséget számolnak fel, biztosító 30 nap után simán felmondhat, az külön gondot jelenthet).
A kivitelezést kellene egy kicsit megvizsgálni!
Az iratokba jogotok van betekinteni. (számvizsgálónak, kapcsolattartónak pláne).
Keressetek egy ismerőst (építészt, építőmérnököt) aki átnézi a munkát, szerződést, műszaki átadás papírjait (kivitelezői nyilatkozatot, felelős műszaki vezető nyilatkozatát, teljesítési igazolásokat stb.)
Garancia mindenre van (a szerződés csak szigorúbb lehet mint a törvény), ha a törvényben előírt garancia ideje nem járt le azonnali garanciális bejárást kell összehívni (közös képviselőnek írni tértis levelet), ha nem tesz eleget, ti bejárjátok, összeírjátok a hibákat (itt kell az ismerős) megkülditek közös képviselőnek.
Ha gondolod írj részlete még!
Ez a legnagyobb butaság, amit csinálni lehet! Ha hitelből fizettétek, nem a cégnek, hanem a banknak tartozik a ház. A bankot baromira nem fogja érdekelni, mi a bajotok a felújítással; ő a pénzét akarja. És be is fogja hajtani!
A felújítással kapcsolatos kifogásaitokat jogi úton érvényesíthetitek a kivitelező céggel szemben.
Ne mossátok össze a két jogviszonyt, mert nagyon rosszul jártok!
Egy ügyvéd
Közös költség nem fizetés végrehajtható, ha a bíróság is úgy dönt. Ez elég hosszadalmas folyamat, de nem sokra mentek vele, hiszen magatoktól veszitek el azt a pénzt.
Ha minőségi kifogásotok van az elvégzett munkával, akkor érvényesíteni kell a szavatossági, vagy garanciális igényeteket.
Ha nem vagytok megelégedve a közös képviselettel, akkor a lakógyűlés le tudja váltani, és kereshettek másikat.
#2-es nagyon jól írja, csak szemet szúrt a "behajtó" szó nos, behajtó bárki lehet még Te is kedves kérdező hisz semmi jogkörük nincs a bankot képviselik mint magánszemély. Viszont a szó amit keresel az a VÉGREHAJTÓ :D ne keverjétek.
Ha teheted költözz el, itt komoly bajok vannak. Végén egy évben annyit fognak tőled elkérni ( jogosan ) közös költség néven , mint a lakás ára... lényeg, hogy lekerüljön a nevedről a lakás.
Egy lakás ami a tulajdonomban van épp ezt akarják megcsinálni, olyan balhé lett, hogy én inkább eladom a lakást, igaz ott nőttem fel, de ennyi áldozat kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!