Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan működik az angolszász...

Hogyan működik az angolszász jogrendszer? Miben tér el a kontinentálistól?

Figyelt kérdés

Tudom hogy pl: Amerikában angolszász jogrendszer van, míg nálunk kontinentális.

Ellenben miben tér el? Tudom hogy az angolszász rendszerben pl: van esküdtszék és ők döntenek a bűnösségről, míg nálunk a bíró kvázi "teljhatalommal bír", ő dönt a bűnösségben és a büntetésről is. Vagy náluk létezik precedensjog, nálunk nincs.

De a konkrét kérdés arra vonatkozik, hogy nemrég láttam egy hírt, miszerint egy amerikai tisztségviselő vádalkut kötött az ügyésszel, hogy bizonyos bűnöket bevall és információkat szolgáltat egy másik emberről, cserébe vádpontokat ejtenek ellene.

Erre lennék kíváncsi, hogy ez a vádpontos rendszer hogy működik náluk és nálunk?


2018. szept. 14. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Olvass John Grisham regényeket - eredetiben érdemes - ezekből sokat meg lehet tudni az amerikai jogról. Vannak érdekes dolgok.
2018. szept. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!