Mik a következményei, milyen jogrendszer szerint történik az eljárás abban az esetben, hogyha egy cég egyszerre több országban is megsérti a törvényt a termékeivel?
A sztori az, hogy egy fejlesztőcsapat szándékosan jelszólopó malware-t rakott a megvásárolható programjukba és érdekelne, hogy ilyenkor pontosan mi a várható eljárás menete, ha valaki jogorvoslattal kíván élni.
Egy elvileg Ciprusban bejegyzett cégről van szó, de az alkalmazottak nagy része görög vagy amerikai állampolgár. Ilyen esetben, hol indul eljárás? Egy amerikai károsultnak a görög, a ciprusi, az EU-s hatóságokhoz kell fordulnia, vagy fordulhat az FBI-hoz is? (Ugye az USÁ-ban az ilyen szövetségi bűncselekmény és az FBI hatáskörébe tartozik.) Ha a károsultak a hatóságokhoz fordulnak, akkor egyszerre több eljárás is indulhat párhuzamosan, vagy csak a cég anyaországában kerül sor a tárgyalásra? Ciprus ugye EU tag, ilyenkor lehetséges valamilyen EU-s szervhez is fordulni jogorvoslatért? Illetőleg ilyen esetben melyik jogrendszer szerint nézik az eljárást?
Ha történt bűncselekmény, akkor annak az országnak a hatósága jár el, ahol ez megvalósult.
A károsultak a saját országaik szerinti hatóságokhoz fordulhatnak, aztán vagy van joghatóságuk egy Ciprusi cégre vagy nincs.
Az FBI csak az egyesült Államok területén illetékes.
Az INTERPOL - hasonlóan az EUROPOL - hoz - is csak az adott ország (már ha tagja egyáltalán az Interpol - t létrehozó nemzetközi egyezménynek) rendőrségét segíti, neki saját nyomozati jogköre nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!