Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi órája lehet egy középis...

Mennyi órája lehet egy középiskolásnak naponta?

Figyelt kérdés

Nem hiszem el hogy nincs rá szabály.

A gyerekem egy nap 0.-ban kezd, 12.-ben végez. (10. lyukas) Ez 12, de én inkább 13 órának mondanám, hisz lyukas órában még az udvarra sem mehetnek ki, nemhogy iskolán kívülre boltba vagy valahova.


Elsősorban válasz érdekel a kérdésre, írhatsz véleményt is hogy milyen sz@r iskola, váltsatok stb, csak azzal nem jutok előre, meg a legközelebbi suli (szak) másik városban van.


2018. szept. 4. 14:51
1 2
 11/19 October15 ***** válasza:
91%
10.: Mikor jártál iskolába? :D Még a Viktoriánus kor elején jártam.. és hát nem azért de bőven előfordult akkor is a napi 8 óra + fakt. Azóta meg emeltek óraszámot csak úgy jelezném. :)
2018. szept. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8%
És a többi nap hány óra van?
2018. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Van egy másik nap ahol 5, nyilván oda kellene átteni párat, de nem tudják megoldani mert kevés a tanár.


De szerintem az se jó ha egyik nap délben itthon van, a másik nap meg vacsorát is csomagolni kell neki. Attól ugyanúgy a 12(13) órás napon elfárad, lelkileg és testileg is.

2018. szept. 4. 16:44
 14/19 anonim ***** válasza:
28%
A mi időnkben is volt ilyen. '94 - ben érettségiztem. Egyik nap volt 10 óránk, aztán volt olyan nap, hogy két testnevelés egy lyukas óra, egy osztályfőnöki óra. Kértük az osztályfőnök tanárt (ő volt a tesitanár is), hogy ne kelljen már ezen a napon bebumlizni, nekem pl. Pest túlsó végéből, de a szabál az szabál.
2018. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

13-szor van 45 perces tanórája a gyerekednek?Én azt hittem,hogy a 9 óra maga a halál :D

Most vagyok 13-os techinkusi képzésen,ott van egy nap 10 óránk(nekem nem mert másik csoportba vagyok de mindegy),és én alig hittem el hogy ilyen van.

A kérdésre válaszolva,én nem tudok ilyesfajta szabályozásról.Viszont ha a gyerekednek13 órája van,akkor sürgősen kéne egy ilyen szabályt csinálni,mert ez embertelen.

2018. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Fiadnak el van szúrva az órarendje, de 12 mínusz 10 az 2.

Tudtommal 9 a maximum.

2018. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Eltartott egy ideig amíg megtaláltam, de a jelenleg érvényes szabályozás ez:

110/2012. (VI. 4.) Korm. rendelet

a Nemzeti alaptanterv kiadásáról, bevezetéséről és alkalmazásáról

[link]

"6. A tanulók heti és napi terhelésének korlátozására vonatkozó rendelkezések

8. § (1) A tanuló kötelező és választható tanítási óráinak száma - ha e rendelet másképp nem rendelkezik - egy tanítási napon nem lehet több

a) hat tanítási óránál az első-harmadik évfolyamon,


b) hét tanítási óránál a negyedik évfolyamon,

c) hét tanítási óránál az ötödik-nyolcadik évfolyamon,

d) nyolc tanítási óránál a kilencedik-tizenkettedik évfolyamon.

(2) Két tanítási nyelvű iskolai oktatásban, továbbá ha az iskolában nemzetiségi nevelés-oktatás folyik, az (1) bekezdésben meghatározott tanítási órák száma eggyel megnövelhető.

(3) A tanuló kötelező és választható tanítási óráinak összege - ha e rendelet másképp nem rendelkezik - egy tanítási héten a nemzeti köznevelésről szóló törvény 6. melléklet B és D oszlopában az adott évfolyamra meghatározott időkeretet

a) az első-negyedik évfolyamon legfeljebb kettő,

b) az ötödik-hatodik évfolyamon legfeljebb három,

c) a hetedik-tizenharmadik évfolyamon legfeljebb négy,

d) két tanítási nyelvű iskolai oktatásban, továbbá ha az iskolában nemzetiségi nevelés-oktatás folyik,

da) az első-nyolcadik évfolyamon legfeljebb négy,

db) a kilencedik-tizenharmadik évfolyamon legfeljebb öt

tanítási órával haladhatja meg.

9. § (1) A 8. §-ban a tanuló napi és heti terhelésével összefüggésben meghatározottak alkalmazásakor figyelmen kívül kell hagyni

a) * az egyházi köznevelési intézményben szervezett hitéleti oktatásra vonatkozó tantárgy,

b) a tanuló heti kötelező tanóráinak száma és az osztályok engedélyezett heti időkerete különbözete terhére megszervezett egyéb foglalkozások,

c) a nemzeti köznevelésről szóló törvény 7. § (6) bekezdése szerinti sportiskolában a mindennapos testnevelési órákat meghaladó többlet testnevelési óra, valamint a mindennapos testnevelés keretében szervezett iskolai sportköri foglalkozások,

d) a nemzeti köznevelésről szóló törvény 27. § (5)-(8) bekezdése alapján szervezett foglalkozások,

e) a nemzeti köznevelésről szóló törvény 6. melléklet E oszlopában foglaltak alapján szervezett egészségügyi és pedagógiai célú habilitációs, rehabilitációs tanórai foglalkozás

óraszámait.

(2) Azokon a tanítási napokon, amikor a tanuló a tanév rendjében meghatározott mérési feladatok végrehajtásában vesz részt, más tanórai foglalkozáson való részvételre a művészeti és a testnevelési órák kivételével nem kötelezhető."

Elég bonyolult a szöveg és a véleményalkotáshoz pontosan tudni kellene milyen iskolába jár a gyerek és milyen órái vannak aznap - vagyis hogy azok beletartoznak-e a kötelező tanórákba vagy esetleg tanórákon kívüli foglalkozások, hogy összevontak-e tesiórát és így dupla lesz stb.

2018. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%

Ennyi óráról még nem hallottam , de ez horror ha tényleg így van. vagy akkor reggel 7-re megy be, és este 18-20 óráig bent van?? Ezt nem akarom elhinni.

Nekem öcsém gimnazista amúgy, neki alapjáraton 8-9 órái vannak, mondjuk már az is durva szerintem, én áldom az istent, hogy már nem vagyok gimnazista. Az utóbbi pár évben nagyon rossz irányba mentek a dolgok, én 3 éve érettségiztem, de akkor még messze nem volt ennyi hülyeség, nekem volt hogy egy nap csak 5 órám volt, átlagba 7 néha 6, vagy néha 8. Most öcsémnek már van mindennapos tesi (amit meg se tudnak szervezni, pl. neki most idén beraktak péntek utolsó órákra 3 tesit, én mondtam is neki, hogy tuti csak a papírforma miatt berakták, de senki nem fogja őket péntek délután 3 órát ugráltatni.) meg csomó töltelék tárgy, ilyen etika, pszichológia, valami művészetes hülyeség, tényleg ezek minek?

Hogy mennyi órájuk lehet, erre nem tudom hogy van e konkrét szabály, de nagyon változtatni szerintem semmit nem lehet :/Bármennyire is írod, hogy nem akartok sulit váltani, ha tényleg ennyi óra van, akkor elgondolkoznék hogy még ha utazni is kell, de akkor is jobban jön ki időben, na meg nem lenne annyira leterhelve.

2018. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
sajnos egyre több...
2018. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!