Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közmunkaprogramban meg van...

Bambucli kérdése:

Közmunkaprogramban meg van határozva hogy drótfonásnal mennyit kell naponta teljesíteni kezi erővel?

Figyelt kérdés
2016. júl. 13. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Figyelembe véve a közfoglalkoztatási programokban elég sűrűn előforduló jelenségeket, hogy sok esetben alkoholbeteg, egészségi állapota miatt más munkára nem alkalmas, vagy alacsony képzettségű munkaerő is jelen van, ezért normális esetben inkább csak azt a célt szokták kitűzni, hogy munkaidő alatt a közfoglalkoztatott állomány lehetőleg hasznos tevékenységet folytasson. Nem elsődleges szempont a hatékonyság, illetve piaci feltételeknek történő megfelelés.
2016. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pro Patria ***** válasza:
Az közfoglalkoztatásban órabér van, nem teljesítménybér. Mivel változó a munkakör, utóbbi nem feltétlenül mérhető minden esetben.
2016. júl. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

„ azt a célt szokták kitűzni, hogy munkaidő alatt a közfoglalkoztatott állomány lehetőleg hasznos tevékenységet folytasson. „


Messze volt a hasznos tevékenységtől, mikor ültünk és nem csináltunk semmit, mert nem volt mit, kérésre sem kaptunk munkát, a lényeg annyi volt, hogy végigülje az ember a munkaidőt, teljesítmény nélkül.

2016. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Hármas, látom te abba a rétegbe tartozol, aki érintett. Hogy képzetlenség miatt, vagy a felsorolt egyéb okok miatt, azt nem feszegetném, bár sokat elárul, hogy nem tudtad értelmezni az általam leírtakat. Leugatás helyett olvasd el még egyszer, és nehogy már én legyek a hibás azért, mert a te foglalkoztatód nem talált olyan hasznos tennivalót, amit rád mert volna bízni.
2016. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Ezek szerint értelmezni nehézségeid neked is vannak, ha szerinted téged „leugattalak” és tartanálak hibásnak azért, mert volt idő mikor közmunkáztam. Szimplán csak megírtam a személyes tapasztalatom, hogy a közmunka sok esetben hasznosnak se mondható, mivel a cégek azért „foglalkoztatják” így az embereket, hogy + pénzeket tudjanak felvenni utánuk, mert a munkaügyi 1-1 ilyen csoport után nem keveset utal, munkaruhára, felszerelésre, útiköltség térítésre, amit másra költenek, és a cégnek édes mindegy, mit csinál az az ember, csak ülje le a munkaidőt, legyen ott, ha kijönnének ellenőrizni. Amúgy meg nehéz is lett volna bármi értelmeset csinálni, ha többen osztozkodunk egy gépen, nincs patron a nyomtatóban, stb.
2016. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
1-es látszik fogalmad sincs a közmunkáról. Nemcsak alacsony végzettséggel rendelkezők vagy alkoholisták közmunkáznak. Tapasztaltam, amit 3-as, egy iskolába kerültem irodára 2 ember mellé, kényelmesen elvoltak, ráértek mindennel foglalkozni munka mellett, filmet néztek munkaidőben vagy barkácsoltak, kijárkáltak a városba vásárolgatni, így nekem se nagyon jutott munka, ha a gazdaságis jött ebédpénzt szedni, akkor még leülni se igen tudtam, mert az asztalt és a gépet át kellett adni. Rettentő unalmasan teltek a napok, dolgoztam volna, munkával, főleg ha van értelme, akkor az idő is jobban telik, de a munkaidő 90%-ában nem volt mit csinálni, mert egyáltalán nem volt szükségük több munkaerőre.
2016. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Hatos, szintén értelmezési nehézségek. A gyengébbek kedvéért elmagyaráznám a kritikus pontokat, amik a mondatok értelmét meghatározzák:


" inkább csak azt a célt szokták kitűzni, hogy munkaidő alatt a közfoglalkoztatott állomány lehetőleg hasznos tevékenységet folytasson" ez nem azt jelenti, hogy kivétel nélkül, minden közfoglalkoztató ezt teszi, és ha figyelembe vesszük mellé, hogy a kérdező kérdése konkrétan egy drótfonó üzemre vonatkozik, akkor most már én is megkérdezném, te drótfonó üzemre vonatkozóan válaszoltál?


Másik válaszolónak pedig az alábbiak haladták meg a képességeit: "elég sűrűn előforduló jelenségek, hogy sok esetben alkoholbeteg, egészségi állapota miatt más munkára nem alkalmas, vagy alacsony képzettségű munkaerő IS jelen van" Elemezgessük csak kicsikét a mondatot, és keressük meg benne, hogy hol szerepel olyan, hogy a közfoglalkoztatásban CSAK alacsony végzettségűek, illetve alkoholisták vesznek részt? A másik pedig, hogy az iskolának az irodája mióta drótfonó üzem???


Közfoglalkoztatásnak vannak értékteremtő céllal létesült programjai, számtalan helyen az országban. Ilyenek például önkormányzat által létrehozott szociális szövetkezetek, ahol mezőgazdasággal, állattenyésztéssel foglalkoznak, de van ahol beton formaöntéssel térkövet készítenek, vagy varrodai tevékenységgel munkaruházatot gyártanak, és a kérdező által említett drótfonó üzem is ilyen típusú közfoglalkoztatási programba tartozik. Emellé vannak még erdészetek, vízügyi igazgatóságok, ahol a közfoglalkoztatásnak szintén értékteremtő célja van. A követelményrendszer, mint ahogy korábban leírtam, nem a termelékenység hatékonyságát helyezi előtérbe, hanem a hasznos tevékenységet, lehetőséget biztosítva ezzel azoknak az embereknek is, akik a munkaerőpiaci követelményeket valamilyen ok miatt nem tudják teljesíteni!


Nem bűn a tájékozatlanság, de akkor venni kéne a fáradtságot utánajárni! Attól, hogy valahol már töltöttetek el pár hónapot az adófizetők pénzén semmittevéssel, nem kéne itt közmunka-szakértőként észt osztani! ("fogalmad sincs a közmunkáról" ugye?)

2016. júl. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Az első válaszodban te is általánosan írtál a közmunkásokról és nem egy drótfonó üzemről, és degradáltad le őket, mintha a többség alkoholista és aluliskolázott, stb. lenne (akiket ismerek egyre sem jellemző egyik se, inkább az ellenkezője), és ez a baj, hogy sokan válogatás nélkül így tekintenek azokra az emberekre, akik rövidebb, hosszabb ideig valami oknál fogva közmunkára kényszerülnek, akár hasznos, akár haszontalan munkát végeznek.

Tisztában vagyok vele, hogy sok helyen, főleg falvakban állattartással, növénytermesztéssel vagy egyéb kézműves munkákkal is foglalkoznak a közmunkások több vagy épp kevesebb sikerrel.

2016. júl. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17%
Bocs, hogy beleszolok, de mifelenk az egész megyében jellemző hogy a közmunkások tobbsege az alkoholista aljaretegbol kerülnek ki. Az 1 es 7 válaszolonak teljesen igaza van
2016. júl. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!