Közmunkaprogramban meg van határozva hogy drótfonásnal mennyit kell naponta teljesíteni kezi erővel?
„ azt a célt szokták kitűzni, hogy munkaidő alatt a közfoglalkoztatott állomány lehetőleg hasznos tevékenységet folytasson. „
Messze volt a hasznos tevékenységtől, mikor ültünk és nem csináltunk semmit, mert nem volt mit, kérésre sem kaptunk munkát, a lényeg annyi volt, hogy végigülje az ember a munkaidőt, teljesítmény nélkül.
Hatos, szintén értelmezési nehézségek. A gyengébbek kedvéért elmagyaráznám a kritikus pontokat, amik a mondatok értelmét meghatározzák:
" inkább csak azt a célt szokták kitűzni, hogy munkaidő alatt a közfoglalkoztatott állomány lehetőleg hasznos tevékenységet folytasson" ez nem azt jelenti, hogy kivétel nélkül, minden közfoglalkoztató ezt teszi, és ha figyelembe vesszük mellé, hogy a kérdező kérdése konkrétan egy drótfonó üzemre vonatkozik, akkor most már én is megkérdezném, te drótfonó üzemre vonatkozóan válaszoltál?
Másik válaszolónak pedig az alábbiak haladták meg a képességeit: "elég sűrűn előforduló jelenségek, hogy sok esetben alkoholbeteg, egészségi állapota miatt más munkára nem alkalmas, vagy alacsony képzettségű munkaerő IS jelen van" Elemezgessük csak kicsikét a mondatot, és keressük meg benne, hogy hol szerepel olyan, hogy a közfoglalkoztatásban CSAK alacsony végzettségűek, illetve alkoholisták vesznek részt? A másik pedig, hogy az iskolának az irodája mióta drótfonó üzem???
Közfoglalkoztatásnak vannak értékteremtő céllal létesült programjai, számtalan helyen az országban. Ilyenek például önkormányzat által létrehozott szociális szövetkezetek, ahol mezőgazdasággal, állattenyésztéssel foglalkoznak, de van ahol beton formaöntéssel térkövet készítenek, vagy varrodai tevékenységgel munkaruházatot gyártanak, és a kérdező által említett drótfonó üzem is ilyen típusú közfoglalkoztatási programba tartozik. Emellé vannak még erdészetek, vízügyi igazgatóságok, ahol a közfoglalkoztatásnak szintén értékteremtő célja van. A követelményrendszer, mint ahogy korábban leírtam, nem a termelékenység hatékonyságát helyezi előtérbe, hanem a hasznos tevékenységet, lehetőséget biztosítva ezzel azoknak az embereknek is, akik a munkaerőpiaci követelményeket valamilyen ok miatt nem tudják teljesíteni!
Nem bűn a tájékozatlanság, de akkor venni kéne a fáradtságot utánajárni! Attól, hogy valahol már töltöttetek el pár hónapot az adófizetők pénzén semmittevéssel, nem kéne itt közmunka-szakértőként észt osztani! ("fogalmad sincs a közmunkáról" ugye?)
Az első válaszodban te is általánosan írtál a közmunkásokról és nem egy drótfonó üzemről, és degradáltad le őket, mintha a többség alkoholista és aluliskolázott, stb. lenne (akiket ismerek egyre sem jellemző egyik se, inkább az ellenkezője), és ez a baj, hogy sokan válogatás nélkül így tekintenek azokra az emberekre, akik rövidebb, hosszabb ideig valami oknál fogva közmunkára kényszerülnek, akár hasznos, akár haszontalan munkát végeznek.
Tisztában vagyok vele, hogy sok helyen, főleg falvakban állattartással, növénytermesztéssel vagy egyéb kézműves munkákkal is foglalkoznak a közmunkások több vagy épp kevesebb sikerrel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!