Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudom megnézni, hogy hány...

Hol tudom megnézni, hogy hány és pontosan milyen bűncselekményért ítéltek el embereket?

Figyelt kérdés
2018. aug. 24. 06:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
sehol
2018. aug. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Shai-Hulud ***** válasza:
A bűnügyi nyilvántartóban. Ehhez már csak rendőrnek kell lenned, megfelelő beosztásban...
2018. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Itt:

1097 Budapest, Vaskapu u. 30/a

2018. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sehol. Még ha rendőr vagy, ügyész vagy, bíró vagy, akkor sem nézheted meg, csak ha jogi alapod van rá. Különben nagyon megütöd a bokád. Személyi jogokról hallottál már?
2018. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4.: Igen, hallottam a személyi jogokról!

Nem fogalmaztam teljes mértékben egyértelműen (egyesek számára), nem az érdekel, hogy kik követték el, hanem hogy hányan követték el és mit!


Szóval ha le van írva, hogy Józsi, Pista, és Laci emberölésért ült, az személyiségi jog sértése (teljes név esetében), de ha azt írják 3-an követtek el emberölést, az már szerintem nagyon nem az.

2018. aug. 24. 11:38
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nem konkrét emberre vagy kíváncsi, akkor vannak különböző statisztikák. Biztos az interneten is találsz ilyen statisztikákat. De minden más az emberi jogok védelméről szól.
2018. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Semmi féle személyiségi jog védelme nem kéne, hogy megillessen elítélt bűnözőket.


Múltkor volt egy cikk a 24.hu n a blahás csövesekről. Kiderült, hogy van egy ott csövező gyilkos, 20 évet ült a csillagban, de jaj jogai vannak és nem közlünk fotót róla.


Én, aki napi 2x minimum keresztül kell, hogy menjek azon a lepratelepen nekem nincs jogom tudni, hogy ki a gyilkos, hogy jó nagy ívben elkerülhessem. Semmi többet sem szeretnék csak tudni ki az az ember aki potenciálisan veszélyes a társadalomra, hogy elkerülhessem. De nekik úgy tűnik több joguk van mint az átlag kisembernek...

2018. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 7


"Semmi féle személyiségi jog védelme nem kéne, hogy megillessen elítélt bűnözőket."


Aki már leülte a büntetését, az nem bűnöző többé. Elítélt bűnözőket egyébként nem illeti meg az ilyen fokú személyiségi jog, le lehet közölni a nevüket. De amikor letelt a büntetés, akkor ugyanolyan ember, mint bárki más.


"Semmi többet sem szeretnék csak tudni ki az az ember aki potenciálisan veszélyes a társadalomra"


Minden ember, te is potenciálisan veszélyes vagy a társadalomra.

2018. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A böriben.
2018. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mégis miért lenne minden ember, legfőképp én miért is vagyok veszélyes a társadalomra?


A másik, leülte a gyilkosságért a 20 évet jaj most már minden rendben? Értem.

A meggyilkolt ember családja is így gondolja ugye? Ha a te testvéred/anyád/apád/feleséged/gyereked öli meg, akkor is úgy fogsz rá tekinteni, hogy leülte most már rendes ember?


Egy piti bűnöző más tészta, de a súlyos bűncselekmények esetén az elkövető kiírta magát a társadalomból...

2018. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!