Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki felvilágosítana mikor...

Valaki felvilágosítana mikor kell vámot fizetni és mikor nem?

Figyelt kérdés
Adott a probléma 110-120 ezer a vám érték határ műszaki cikknél. Ha van egy drágább laptopom amit kiviszek abból probléma van ? Vagy kint töltök pár hónapot, évet és mondjuk látogatóba jövök és hozok magammal egy külföldről származó értékes laptopot ilyenkor mi teendő ? Hogy határozzák meg , hogy én most importálásra hoztam vagy mint munka/segédeszköz használom ? Nem értem teljesen mikor miért kell fizetni.
2018. aug. 19. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csempészel akkor nem kell, ez biztos. A többi esetben nem tudom.
2018. aug. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Új termék behozatalánál kellene. Például Kubában veszel szivart és azt hazahozod, akkor vámköteles. Mondjuk műszaki dolognál azért nehezebb bizonyítani, hogy tényleg új-e és nem volt nálad már akkor amikor kimentél.
2018. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyilván ha nem egyértelműen megállapítható az eset (pl bontatlan dobozt nehéz bekamuzni). Ostoba ez a törvény így és betarthatatlan, de legfőbb esetben is nem lehet leellenőrizni. Gondolom ez csak ilyen kiskapu ha bírságolni akarnak meg tudjanak valamiért vagy egy kis alamizsnát szerezzenek ha szükséges a bevétel.
2018. aug. 19. 23:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha elkapnak akkor igen, ha nem akkor nem
2018. aug. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ostoba ez a törvény így és betarthatatlan, de legfőbb esetben is nem lehet leellenőrizni."


Pontosan melyik része(fejezet esetleg cikkely az amelyik ostobaság)?


Én azért élveztem, hogy az USA-ból úgy érkeztem haza, hogy csak leszálltam bemutattam a személyimet aztán felvettem a bőröndömet és kisétáltam, sehol sem kellett kipakolni a bőröndömet, majd várni amíg mindent tüzetesen átvizsgálnak. Kicsit másabb, mint amikor apám járt 90-es évekbe Németországba dolgozni és a határnál azt mondták "Álljanak félre teljes vámvizsgálat.", ami órákig tartott.

2018. aug. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!