Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Birtokháborító drónt le lehet...

Birtokháborító drónt le lehet lőni?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha berepül a kertembe és a családomat kamerázza. Hála az égnek nem volt rá példa, de elég ijesztő a gondolat. Ilyenkor mit lehet tenni?

2018. aug. 2. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem osztja meg a felvételt sehol mivel bizonyitod utána hogy téged videozott?
2018. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Mivel lővőd le? lol
2018. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
3%
Természetesen le.
2018. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Már hogy a fenébe lehetne lelőni?! Önbíráskodás...

Polgári pert indítani lehet ha valahol nyilvánosságra kerül ilyen.

2018. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez különös. Szóval bárki kertjébe berepülhetek egy drónnal, és levideózhatom, aztán elhúzhatom a csíkot? Tulajdonképpen, ha a drón a kertemben zuhan le, az nem elég bizonyíték a birtokháborításra?


Egyébként a dolog, ami után feltettem magamban ezt a kérdést, egy drónos prank videó volt, amit a youtube-on láttam. Gondolom utólagos engedéllyel került fel, de ezt bárki megteheti engedély nélkül is.

2018. aug. 2. 20:04
 6/17 A kérdező kommentje:
Négy különböző dolgot írtatok :) Csak fogalmaz erről tisztán a naagy törvénykönyv.
2018. aug. 2. 20:05
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
belehet perelni, feljelenteni stb. Lelőni nem hiszem hogy törvényes ez nem Amerika
2018. aug. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a drón a levegőben van, nem követ el birtokháborítást. A légtér teljes egésze a magyar államé, ő felügyeli. Amúgy meg úgy be vagytok fosva a drónvideóktól, mi van akkor ha levideóz? Ma bárhová mész, bankba, vagy csak automatához pénzt felvenni, buszon, vonaton, boltokba de még az utcák is be vannak kamerázva, csak legfeljebb nem realizálod. Kamerák előtt éled az életed, ott a telefon szelfi kamerája, ha kémprogram kerül a mobilodra, mindent lát. Tényleg úgy kell fosni attól a dróntól? Főleg hogy a komoly videókban nem a szomszédra kíváncsiak, hanem a tájat, városrészeket, stb mutatnak. Senki nem fogja felnagyítani hogy utánad kémkedjen. Vagy csinálsz valamit a kertben, ami miatt félned kell ettől? Ha ott döngeted az asszonyt, vagy termeszted a füvet, akkor még csak-csak megértem, de erre egyszerű a megoldás: ne ott tedd.
2018. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ha lelövöd, akár félmilliós is lehet az anyagi kár, amiért simán beperelhet a gép gazdája. Ja, és mivel ezek élőképet sugároznak vissza, hiába égeted fel a gépet, a felvétel ott marad a pilótánál.
2018. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, elég komoly engedélyekhez kötik reptetést. Ha valaki ilyet tesz, nyilván titokban csinálja, komolyak a szándékai, és a célszemély nyilván valamilyen fontos ember. Na most, ha pl. a bankigazgató előkapja a légpuskát és rálő az ablaka előtt kukucskáló drónra kétlem, hogy ő jön ki rosszabbul a dologból.


Egyébként kérlek, ne pontozgassátok le egymást. Nem veszekedést szerettem volna előidézni, csak egy kérdést tettem fel. Hiteles, alátámasztott információval viszont eddig senki sem szolgált.

2018. aug. 3. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!