Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van okom félni?

Van okom félni?

Figyelt kérdés

Az ugy tomoren:egy regi nemkozeli ismerosom kb 2-3 eve kuldott nekem 1-2 kepet a felesegerol amik most kikerultek a net egyik szennyoldalára.

Az uggyel kapcsolatban feljelentest tettek ismeretlen tettes ellen illetve engem is megemlitettek az uggyel kapcsolatban mint kepet elmeletileg tulajdonlo szemelyt allitolag gyanusitas nelkul. Van mitol felnem?



2018. júl. 25. 08:01
1 2
 11/12 Koplárovics Béci ***** válasza:

"1) Mert nem jelentették még fel"


A rajta lévő anyagok, valamint jónéhány itteni és más helyeken feltett kérdéseket tekintve ezt erősen kétlem.


"2) Nem a "napiszar" tölt fel képeket, ezért az eredetileg feltöltőt vonják felelősségre"


Jópár éve a weboldal üzemeltetője akkor is felelős a weboldalán megjelent tartalomért, ha azt nem ő maga töltötte fel.


Maradjunk annyiban, hogy mivel a szerver nem Magyarországon van, így nem tudják töröltetni. Lásd kuruc.info. Nem csak kisemberek próbálták már ellehetetleníteni, mégis még mindig létezik.

2018. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

NA először is, akkor nézzük a jogi oldalát mit tehetnek.

Tehát van lehetősége a rendőrségnek, alapos gyanú esetén házkutatást elrendelni ,ilyenkor a rendőrség lefoglalja a lehetséges elektronikai eszközeid, amiről a bűncselekmény megtörténhetett. Már volt dolgom hasonló esettel , ott becsületsértési ügyben egy telefont foglaltak le. Az ,hogy mi értelme van ennek, igazából mai napig nem jöttem rá, inkább elrettentő ereje van ennek. Elvileg egy szakértő fogja átvizsgálni a telefont(/szgép stb.) és a lehetséges bizonyítékokat feltárni. Nem hiszem ,hogy nálad elrendelnének házkutatást.

2018. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!