Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szóbeli fenyegetés, van okom...

Szóbeli fenyegetés, van okom félni?

Figyelt kérdés

Barátnőm megcsalt. Elhordtam mindennek a Facebooktelefonon, mondtam durva dolgokat, de szerintem a FB telefon sem lekövethető, de nem ez izgat annyira. Annyi van, hogy konkrétan FB üzenetben is leírtam neki, hogy megkeserítem az életet ezt kb. háromszor írtam le, meg egyszer azt, ha élőbe mondta volna, akkor lekevertem VOLNA neki egyet, persze nyilván távol áll tőlem az ilyesfajta erőszak, de mégis leírtam. Telefonba is mondtam egy két ilyen dolgot, de semmi életretörőt és mégegyszer hangsúlyozom az egész feltételes módban zajlott.

Ezek után annyit kérdezett, hogy szeretnék-e a rendőrségre menni, mert vannak ismerősei.


Hát ez most a vicc kategória, hogy csúnyán beszélek róla és feltételes módban ilyeneket írok, mondok vagy tényleg van erre vonatkozó törvény?



2015. jún. 30. 20:46
 1/7 anonim válasza:
Hááát… ezt most nem is tudom, ne hari… ha lesz róla bizonyítéka… :/
2015. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát van mert, leírtam, de annyi, hogy megkeserítem az életét, huhh, durva...
2015. jún. 30. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Veszélyes fenyegetés és zaklatás bűncselekménye.


"Btk. 176/A. §(1)Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy

b) annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) Aki a zaklatást

a)házastársa, volt házastársa, bejegyzett élettársa, volt bejegyzett élettársa, élettársa, vagy volt élettársa,

b)nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy

sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. "


[link]


Azért nem veszed komolyan a jogi vonatkozást, mert morálisan sem merül fel benned hogy más zaklatását követed el.

2015. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mért lenne ez zaklatás egyáltalán, hogy elmondtam mindennek? Ő hívogat állandóan, meg írogat, hogy bocsássak meg rádásul tegnap éjjel volt, a zaklatás a nagyobb intervallumra vonatkozik, nehogy már szabadságvesztést jelentsen, mert megcsalt és elhordtam mindennek. Most nem?
2015. jún. 30. 21:59
 5/7 gkol1 válasza:
Üdv. Vèlemènyem szerint nem valósult meg sl zaklatás büncselekmènyi alakzata amúgy ez magánindítványos bcs.amihez kell a sertet nyilatkozata ès illetèket is kell fizetnie. Szerintem ne foglalkozz a lányal nem èr enyit biztos találsz jobbat.
2015. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A zaklatás valóban magánindítványos bűncselekmény, de nem magánvádas, ezért illetéket nem kell fizetnie.


Ez egyébként még szerintem sem zaklatás. Az (1) bekkezdésées formához nem elég huzamos, a (2) bekezdés a) pontjához meg nem elég konkrét. De jobb, ha most leállsz.

2015. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat, de mivel tényleg soha életembe semmi "rosszat" nem csináltam, komolyan semmit, rendes, tisztességes ember vagyok, úgy megilyedtem, hogy felhivtam egy ügyvédet is (a kérdést előbb írtam ki) és konkrétan azt mondta, hogy szinte a vicc kategória, de ezt a zaklatást inkább ne is írjátok, mert az inkabb zaklatás, hogy tegnap is vagy 10szer felhívott és egyszer sem vettem fel neki a telefont és facebookon is csak írkál, hogy így meg úgybocsássak meg neki meg stb... Ez inkább zaklatás szerintem mint, hogy egyszer másfél órában elhordtam mindennek. A másik ami zaklatás, hogy leírta, hogy kinyomozta, hogy hol dolgozom és hogy odafog jönni. Na most akkor mivan a zaklatással...??? Az ügyvédes telefonbeszélgetés után csak nevetek :)

Szóval itt ha valaki zaklat az kizárag ő. Nem értek annyira ehhez, szóval tisztelve fogadom, hogy írjátok, hogy esetleg hülyeséget beszélek és köszönöm is. Írjatok.

2015. júl. 2. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!