Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben a "fagyállós...

Amennyiben a "fagyállós gazda" kitett volna egy cetlit hogy "Bor fogyasztása csak saját felelősségre" megúszott volna mindent?

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 17:25
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Rendben, de az utolsó kérdésemre valaki?
2018. júl. 23. 18:19
 22/35 A kérdező kommentje:
Utánanéztem kicsit, elvileg még abban az esetben sem úszta volna meg. Hát igen, ilyen a világ. Tolvajok mindig védve vannak.
2018. júl. 23. 18:31
 23/35 anonim ***** válasza:
3%

Te nagyon össze vagy zavarodva!

"Bor fogyasztása csak saját felelősségre"

Az nem bor volt már akkor, hanem méreg. Azt kellett volna ráirni. De még úgy sem ússza meg, mert boroshordóba tárolta a mérget. Tudod, vannak munkavédelmi meg balesetvédelmi előirások, amiket be kell tartani. Még egy munkaügyi ellenőrzés esetén is komoly büntetést kapott volna egy ilyenért, még akkor is, ha addig nem is ivott belőle senki.

2018. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Igen már értem, írtam előző hsz-embe hogy utánanéztem.
2018. júl. 23. 18:46
 25/35 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy irták korábban, a fagyállós gazda abba a hibába esett, hogy beismerte hogy szandékosan ebből a célból tette bele. Ha azt mondta volna h ő se tudott rola, akkor más lett volna az ügy...



Az áramos történet ott meg cigányok voltak a betörők, amiatt lett elítélve szerencsetlen tulaj:(

2018. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
72%

A legnagyobb hibás a rendőrség, aki tojik mindenki fejére. Engem is többször loptak már meg, rendőrség konkrétan semmit nem csinált.


A kitervelt gyilkosság az gyilkosság. Persze meg lehetett volna szervezni úgy is, hogy ne legyen következménye, de aki emberi életet olt ki szándékosan, annak börtönben a helye.

2018. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom jelölni kell ha valaki mérget tart nem nyilvánvaló "csomagolásban", szóval egy halálfejes matricát minimum ki kellett volna rá raknia.
2018. júl. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
80%

Ez elég szomorú amúgy, hogy így van. Mármint, hogy a gazda kap büntetést. A saját zárt pincéjében a saját borát kellett volna neki úgy tárolni, hogy a szemét tolvaj továbbra is rájárhasson minden következmény nélkül? Miközben ő nem védheti és nem leckéztetheti meg azt, aki sorozatosan meglopja?

Értem én, hogy élelmiszerelőírás, önbíráskodás, stb.. de azért tényleg durva világot élünk, hogy kisebbségi bűnözőknek mindent szabad, te meg hiába mész a rendőrséghez, nem tudnak megvédeni és a tulajdonodat sem, mert nincs rá eszközünk, és ha te próbálod megvédeni, akkor még te kapsz büntetést. Én az öreg gazdát is sajnáltam, hogy meghurcolták a kerítés miatt, pedig azon kívül, aki betört, senkit nem veszélyeztetett az árammal, mert aki nem mászott be szántszándékkal más udvarára, annak esélye sem volt áramütést kapni.

2018. júl. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
20%

A veszélyes anyagok felhasználásának és tárolásának szigorú szabályai vannak. Ha te akár otthon a rejtett szobádban sósavat töltesz egy vizes flakonba és egy betörő megtalálja, beleiszik, mert azt hiszi, víz van benne, akkor az illető sérülése a te hibád, téged vonnak felelősségre.

Ha a sósav egy sósavas flakonban van és abba iszik bele, az már az ő hülyesége, nem te vagy a hibás.

A törvény előírja, hogy az étkezési és a vegyi anyagokat teljesen külön kell kezelni, milyen tároló edényben kell tartani. Aki ezt nem tartja be, annak a felelőssége az okozott sérülés.

2018. júl. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

#28

Bármennyire is "ilyen világot élünk" akkor sem tehet meg bármit a tulaj felháborodásában, mert annak a következményeit után neki kell vállalnia. Ebben az esetben az ember halálát. Mert hiába volt tolvaj, hiába érdemelt érte büntetést, halált nem és azt bizony ő okozta.

Van sok más módja is az elégtételnek vagy a tolvajok távolttartásának, a megbüntetésének. Igaz, hogy több pénzbe kerül, de nem ölte volna meg az illetőt. Ha normális hashajtót tesz a borba és nem fagyállót, akkor nem ölte volna meg vele. Ahogyan felszerelhetett volna egy kamerát is vagy ott maradhatott volna éjszakára ő maga egy kölcsön kamerával, telefonnal a kezében, elbújva, amivel felvehette volna ahogyan bemegy a tolvaj és ellopja a borát. Akkor már semmiképpen nem maradhatott volna szabadlábon. De nem gondolta át hogy mi lesz a következmény és ezzel visszavonhatatlan dolgot okozott.

Ha egy ipari létesítményben valaki nem rendesen zárja el a gázcsapot és robbanás lesz belőle akkor is ő lesz a felelőse, vagy ha egy vezeték megsérül miatta és az áramütéssel megöl valakit, akkor is, pedig nem is akart senkit bántani. Éppen azért vannak a felsorolt élelmiszerbiztonsági szabályok, hogy mindenki tudja mit nem szabad csinálni, mert annak bizony halál vagy sérülés lehet a következménye.

2018. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!