Joga van hozzá a munkáltatónak, hogy azt mondja, irjam meg a felmondásomat?
Akkor neki kell felmondania.
Arra nem kötelezhet, hogy te mondj fel. Persze mondhatja azt, hogy ha nem teszed meg, akkor mondjuk kapsz egy pert a nyakadba másért vagy hasonló.
Nyilván megint nem mondtad el a teljes történetet...
NEM, te akkor írsz felmondást, amikor TE akarsz.
Ha a munkáltató nincs megelégedve veled, akkor mondjon ö fel.
Ha te mondasz fel, akkor egy csomó mindentöl elesel (pl munkanelküli segély), ö meg mentesül egy csomó kötelezettség alól - szóval ebbe még vélelten se menj bele.
Nézz utána, hogy jár-e neked végkielégítés ha ő mond fel olyan indokkal, hogy nem felel meg a teljesítményed. Mert ha nem jár, akkor a következő munkahelyed szempontjából neked nem mindegy, hogy kirúgnak innen vagy te mondasz fel. Nagyon nem ugyanaz egy állásinterjú, ha azzal kezdődik, hogy felmondtál az előző munkahelyeden, mint ha azt kell mondanod, hogy az előző főnököd kirúgott, mert nem volt megelégedve a teljesítményeddel.
Lehet, hogy csak akkor mondhat fel neked, ha külön eljárást indít pl. fegyelmit, ezért akarná a felmondásodat inkább, mert ahhoz nincs elegendő indoka, ezt így látatlanba nem lehet megmondani. Nézz utána a szerződésedben a feltételeknek vagy a cégednél a kollektív szerződésnek, gondold át, hogy mit nyersz az egyik vagy másik változattal és mit veszítesz, majd döntsd el melyik a kevésbé ossz számodra.
De amúgy a többieknek igazuk van, ha nem akarsz, nem kell felmondanod. Csak nem biztos, hogy úgy jobban jársz.
Ne mondj fel.
Rúgjanak ki ha már nem akarják, hogy dolgozni menj.
"Ha te mondasz fel, akkor egy csomó mindentöl elesel (pl munkanelküli segély)"
Ez nem igaz. És nem azért, mert már nem munkanélküli segélynek hívják, hanem álláskeresési támogatásnak...
"Nézz utána, hogy jár-e neked végkielégítés ha ő mond fel olyan indokkal, hogy nem felel meg a teljesítményed."
Nem jár. Akkor járna, ha egészségügyi okokból akarnák elbocsátani, vagy létszámleépítés miatt stb. De a nem megfelelő munkavégzés miatti felmondásnál nem jár.
Bár itt bonyolult egy kicsit a helyzet, mert ez indok a rendkívüli felmondásra. Tehát ekkor nincs végkielégítés.
Viszont a rendes felmondást meg nem kell indokolni, így akkor járhat...
Lehet, hogy ezért próbálkozik a munkáltató.
De a lényeg tényleg az, hogy nem kötelezheti a munkavállalót felmondásra. Felmondhat ő maga, vagy ajánlhatja, hogy szüntessék meg a szerződést közös megegyezéssel.
Mindegyiket írásba kell foglalni, ez nagyon fontos.
Joga bárkinek van bármit mondani.
Ezt azért mondja, hogy ne kelljen végkielégítést fizetnie. Okos. Erre te kiröhögöd és azt mondod, hogy rúgjon ki, ekkor már természetesen diktafonnal rögzíted minden szavát. Ha bármivel próbálkozik mész a munkaügyi bíróságra illetve feljelented a navnál, hogy nem jelentett be. Ennyi. Ő tud nagyobbat borulni, és ezt ő is tudja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!