Az igaz, hogy a digitális adattárolók árában van olyan díj, ami után a magyar zenészek pénzt kapnak, hiába üres az adattároló?
#10
Rendben. Mondj helyette jobb megoldást! Kíváncsian várom.
"Rendben. Mondj helyette jobb megoldást! Kíváncsian várom."
Szüntessük meg! Ez elég jó megoldás? Vagy milyen értelemben legyen jobb.
Magyarázni kell?
Olyan értelemben jobb, hogy akik a szellemi termékeket előállítják, pl. zenét készítenek, filmeket vagy előadásokat, azoknak ne simán ellopják a munkájuk eredményét, hanem valamiféle jövedelmet szerezhessenek utána, ha már az internet világában boldog boldogtanal le-fel töltögetheti az engedélyük nélkül a műveiket. Ilyen formában mit javasolsz az adathordozókban levő minimális költségből nekik juttatott díjazás helyett.
A szellemi tulajdonjog egy olyan koncepció, ami összeegyeztethetetlen az emberi társadalom természetes működésével és a teljes társadalmon kell erőszakot elkövetni ahhoz, hogy ennek a jognak érvényt szerezzünk. Az elvi problémákon túl óriási gyakorlati károkat okoz, megbénítva teljes iparágakat. Az üzleti világban pedig a problémák amit a szellemi tulajdonjog meg akar oldani más módon is orvosolhatóak, pl titoktartással, vagy alternatív tőkegyűjtési módszerekkel, amik már léteznek most is. Megemlíteném még az open source projecteket is, amik nagyon szuperül működnek mindenféle jogvédelem nélkül is.
De még ha egyet is értenénk a szellemi tulajdon létjogosultságával, akkor is a magyar joggyakorlat teljesen abszurd ebből a szempontból. Az artisjus egy szimpla maffiaszervezet, ami a beszedett és kifizetett pénzekkel el sem tud számolni és teljesen spekulatív módon szedi be a pénzeket olyanoktól is akik nem is hallgatnak magyar zenét.
Kifejtenéd részletesen, hogyan is gondolod megoldani a zenei előadók és filmkészítők szellemi tulajdonának kezelését TITOKTARTÁSSAL????
Majd otthon csendben eljátsszák a legújabb slágereiket meg lejátsszák a nagy filmes cégek a stúdiókban a filmjeiket, szigorú titoktartással, nehogy valaki rögzíthesse és lejátszhassa az engedélyük nélkül?
De ha még mindig nem megy, akkor segítek és mondok valami észbontót: Van rengeteg zenész akik nem védetik le a műveiket és mégis jól megélnek.
Vagy mondok más elterjedtebb dolgot: Rengeteg zenész bevételeinek töredékét teszi ki a jogdíjakból befolyó pénz.
Igen, magyarázni kell, mert a magyar "előadókat" alig töltik, hiszen gagyik a "műveik" a túlnyomó része a letöltött dolgoknak külföldi zene, szoftver, film, pornó...
Mellesleg milyen alapon fizetünk a kamerákba vett kártyákért? És a többiért?
Nekem itthon kb 6 TB-nyi tárolóm van, 0 magyar "zenével"... Bár a 32 gigás pendirveomat, meg a 2 kamerába rakott 64 gigás microsd kártyát már kínából rendeltem :)
"#10
Rendben. Mondj helyette jobb megoldást! Kíváncsian várom."
Youtube, Spotify, stb.. 2018-van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!