Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy oldotta meg ezt, aki már...

Hogy oldotta meg ezt, aki már volt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Idős rokonom eladta az autóját negyedéve.

A vevője nem íratta át, azóta napi szinten kapja a büntetéseket.

Gyors hajtás, autópálya matrica hiánya, parkolás stb.

- rendőrségen volt (2x) elhajtották, menjen az okmányirodába

- okmányirodában elhajtották, menjen a rendőrségre

- járt a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál (VI.Teréz krt.), elhajtották, menjen a rendőrségre, vagy az okmányirodába

- ismét okmányiroda, ki akarta vonatni a forgalomból, de ehhez rendszámot és forgalmit kértek, az pedig a vevőnél van.

Valakinek sikerült ilyet elintéznie? Hol és hogyan?


2018. jún. 27. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Miért ő kapja a büntetéseket? :D


Aki vezet az perkál.

2018. jún. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Látom, nem olvastad el figyelmesen.:(

Nem helyszíni bírságokról van szó.

2018. jún. 27. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon egyszerű. Mivel az adásvétel után az eladó első útja az önkormányzat -> adásvételi bead -> névemről kocsi leirat, így maximum csak elírás lehet a dolog. Ugye az eladó azonnal bement az önkoriba és azonnal beadta még aznap az adásvételi példányát? UGYE?
2018. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem ment be. :(

Nem is tudta, hogy be kellene mennie és én sem tudtam,...de nekem mentségemre legyen mondva, nincs is autóm.

2018. jún. 27. 20:14
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, rákerestem és sehol nem írja az önkormányzatot, csak az okmányirodát (ahol járt is, eredménytelenül)

Ellenben a linkben a hozzászólásokból kiderül, hogy HIÁBA adta le az adásvételit, míg a vevő nem íratja át, addig az eladóhoz jönnek a bírságok.

[link]

2018. jún. 27. 20:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A vevőnek kötelessége leadni az adásvételit, de csak szabálysértés miatt vonhatják felelősségre ha ezt nem teszi meg.


Az eladónak nem kötelessége, de erősen ajánlott a fenti dolgok elkerülése miatt. És de. Ahogy az eladó beviszi az aláírt adásvételit már nincs is a nevén az autó. Ennyi.


Adtam már el autót, nem véletlenül írom ezeket. És volt pár haverom aki ugyan úgy beszopta ezt mint ti.

2018. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!:)
2018. jún. 28. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!