Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elszökés, hozzá értő ember...

Elszökés, hozzá értő ember segítségét szeretném kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Én 15 éves vagyok a barátom 18 most fél éve együtt vagyunk,régen is ugyaennyit de a szüleim tiltanak minket, talán csak pénzhiány miatt(?),de mindegy ez nem is lényeges.Már nem bírjuk,tegnap is lebuktunk anyám kiabál,és üt.Nem ez volt az első eset,ezért megbeszéltük,hogy elmegyünk ketten.Azt szeretném kérdezni ha most elmegyünk és anyámék fejlentenek hogy eltűntem,és megmondom a rendőröknek majd,hogy nem erőszakkal vittek el,hanem önszántamból mentem el,mert tiltottak akkor a barátomat elvihetik??Előre is köszönöm,és csak normális választ kérnék


2010. jún. 16. 15:06
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

"és nem szeretnék mégegyszer a kórházban kikötni"

Tudod ez a mondat engem meglepett.Mert ha te azért kerültél körházba mert anyád úgy megvert akkor az orvosnak már hivatalból is kellett volna a gyámügyeseket hívni..

(voltam ilyennek szemtanúja amikor egy 15 éves fiút hoztak a kórházba mert csúnyán megverték.A doki észrevett régebbi sérüléseket,és kiderült az apja veri állandóan.Jöttek a gyámügyesek,elbeszélgettek a sráccal,és később az apa ellen eljárást indítottak...)

Szóval ha te azért voltál kórházban mert megvertek akkor anyád ellen már rég eljárás indulna..

Ha elszöksz akkor úgyis vissza visznek a rendőrök,és anyád akár bírósági úton is kérheti a távolságtartást a barátodtól.Ha megszegi(itt teljesen mindegy,hogy te szegted meg,vagy a rokonai segítenek) Ha a barátod megszegi,akkor komoly következménye is lehet.Szóval anyád többet tud elérni mint te...Ha meg téged állandóan üt/ver.Ha kórházban kötöttél ki akkor kérj segítséget a gyámügyesektől...(bármint írtam a kórház után már ők léptek volna)

2010. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem írónak.Az orvosnak HIVATALBÓL ki kellett volna hívnia a gyámügyeseket,és a pszichológust.

Itt már bűncselekményről van szó..HA azért kerültél kórházba mert anyád majdnem agyon vert akkor már rég intézkedtek volna kérés nélkül is.nekem sántít amit mondasz..

2010. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Végiggondoltam, a helyedben a gyámügyre kéne menni, megmutatni az anyádtól kapott verések nyomait és a kórházi jelentést. Kijelölnek neked egy gyámot vagy intézetet és onnantól anyukádnak kuss van, a barátoddal pedig normális körülmények között tudsz találkozni.

DE semmiképp na költözz hozzá, ne az apja legyen a gyámod, hanem a saját rokonod. Tudom, hogy szerelem, de ilyen kérdésben felnőtt módon kell dönteni, ha egyszer csak kiderül a barátodról, hogy mondjuk két éve találkozgat és szexel egy másik csajjal, ami persze tudom, hogy elképzelhetetlen, mégis számításba kell venni, akkor nem árt, ha nem az apja a gyámod...

2010. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
50%
kamuuuuuuuuuuuuuuuuuu
2010. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
amikor kórházba kerültem azt mondta hogy leestem a lépcsőről meg hogy az öcséimmel szokam verekedni..
2010. jún. 16. 15:36
 26/40 anonim ***** válasza:
50%

Változatlanul azt mondom,hogy kezdesz egy kicsit kamuzni..

Hiába mondta,hogy a lépcsőről leestél,meg,hogy az öcséiddel verekszel az orvosok nem hülyék! nap mint nap látnak ilyen eseteket,és meg tudják különböztetni a verést egy lépcsőről esett sérüléstől!

A többi "régi" sérüléseidet sem tudnád takargatni egy orvos előtt..Anyád bármit hazudhatna,az orvosnak akkor is kötelessége utána járni...

Amúgy meg ha így is volt,hogy anyád hazudott,te miért nem nyitottad ki a szádat? Miért nem mondtad,hogy hazudik,mert anyád vert meg???

Akkor már rég megszabadulhattál volna tőle,és valamelyik rokonod lenne a gyámod!!

Ugyanis a gyámügyeseknek az még jobb ha a gyermeket nem kell intézetbe vinni,mert van aki vállalja a megfelelő ellátást.

Sajnos az elején még hittem neked,de a körház dologgal bebuktál nálam...

Megint úgy érzem,hogy egy olyan kérdésre próbálunk őszintén segíteni aki bolondot csinál belőlünk..

Szomorú,hogy ilyen dolgokat találsz ki,mert aki tényleg benne van,már senki nem fog hinni neki..

Még egyszer.Az orvosok nem hülyék! felismerik akár fél szemmel a testi bántalmazás nyomait,és egy lépcsőről lesett nyomokat!!!

< ápolónő>

2010. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

kamu.

orvosok lazán észreveszik. engem addig faggattak, míg el nem mondtam az igazságot, amikor veréssel kórházba kerültem. pedig először én is hazudtam, elég hihetően.


15/L

2010. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
És arra gondoltál már, hogy mi lesz ha a barátoddal szakítotok? Hmmm?
2010. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Nekem van bizonyítékom hogy én ott voltam...van scanelö..

Nem vették észre,mert amikor bekerültem télleg leestem a lépcsőről....kirugdosott az ajtón...még a fejem is betört..de elis tért a kérdés a lényegétől..

2010. jún. 16. 16:21
 30/40 anonim ***** válasza:

Én biztos nem a barátommal szöknék el. Csak fél év!! Ki tudja, mi lesz 2 hét múlva, 1 hónap múlva.. Ne erre alapozd a jövődet.

Én saját rokonomhoz mennék ilyen esetben.


15/L

2010. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!