Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elszökés, hozzá értő ember...

Elszökés, hozzá értő ember segítségét szeretném kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Én 15 éves vagyok a barátom 18 most fél éve együtt vagyunk,régen is ugyaennyit de a szüleim tiltanak minket, talán csak pénzhiány miatt(?),de mindegy ez nem is lényeges.Már nem bírjuk,tegnap is lebuktunk anyám kiabál,és üt.Nem ez volt az első eset,ezért megbeszéltük,hogy elmegyünk ketten.Azt szeretném kérdezni ha most elmegyünk és anyámék fejlentenek hogy eltűntem,és megmondom a rendőröknek majd,hogy nem erőszakkal vittek el,hanem önszántamból mentem el,mert tiltottak akkor a barátomat elvihetik??Előre is köszönöm,és csak normális választ kérnék


2010. jún. 16. 15:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

igen elvihetik a barátodat is. Téged pedig hazavisznek.

Különben is hová mennétek?

2010. jún. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Hát ugy gondoltuk,hogy a keresztanyjához
2010. jún. 16. 15:09
 3/40 anonim válasza:
100%

Tudod, hogy mi vár rád, ha "csak úgy" elmész? Tudod, hogy hol fogtok lakni, hol fogtok dolgozni, egyáltalán hogyan fogtok élni? Ha komolyan gondoljátok, akkor ezeket meg kell beszélni a barátoddal.

A barátod már felnőttnek számít, felelős a saját tetteiért. Érted még a szüleid felelnek. A pontos jogi részét nem tudom, de gondold meg jól, hogy mit teszel.

2010. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Várj még vele, amíg nem vagy 18, hazavisznek a rendőrök.
2010. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
100%
ez veszélyes játék,mivel a barátod nagykorú te pedig nem.A rendőröknek pedig nem a tr 15 éves szavad,hanem a jogi képviselőd,vagyis a szüleid szava az igaz.Semmit nem tudsz tenni.Szerintem ülj le és beszélj velük,ne tégy több fát a tűzre.
2010. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Hát a szülei és a keresztanyja ilyen téren támogatnak,és a barátom még maradt suliba + 2 éven.

Gondolom mi vár ránk, és már jól át is gondoltam,de szerintem nem sokan viselnék el ,hogy fél év alatt minden héten csupa kék zöld foltos ,és ha hazamegy akkor csak kiabálnak vele

2010. jún. 16. 15:12
 7/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen amúgy
2010. jún. 16. 15:13
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Ebből nagy baj lesz, a barátodat lehet nagy bajba sodrod, mivel ő már elmúlt 18 így büntethető téged meg visszavisznek anyádhoz, képzeld el mit kapsz majd tőle mindezért!Szerintem nagyon gondold meg a dolgot!:(

Vagy esetleg menj rokonhoz, mama, keresztanya, nagynéni és beszéld meg velük, hogy náluk szeretnél lakni.

Ez egy elég hosszú procedúra lesz de szerintem próbáld meg, nem veszítesz vele semmit!:)

2010. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi értelme.

Mivel nem vagy nagykorú, édesanyád hazavitethet. Te ágálhatsz ellene, mondhatod, hogy üt-ver, de akkor sem a fiú keresztanyjához kerülsz, hanem egy nevelőintézetbe.

Persze a fiú anyukája nevelhet téged, de egyrészt azt sok idő elintézni, másrészt őszintén, a szerelmi elvakultságon túl kérdezd meg magadtól: tényleg szívesen fogadna-e vagy csak kényszerből? Ráerőltetni magad valakire szemét dolog.

Nem hiszem, hogy a fiúnak gondja származna ebből a kalamajkából, maximum téged fognak végleg eltiltani tőle, amiért ilyen felelőtlen voltál. Mellesleg miért tiltanának a pénzhiány miatt?

2010. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Akkor a gyámhatósághoz kellfordulnod, ők kivehetnek a családból. De 06 éves korod előtt nem fognak a barátodhoz engedni.Esetleg, ha a keresztanyja elvállalja a gyámságot.
2010. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!