Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magántulajdon védése kutyával?

Magántulajdon védése kutyával?

Figyelt kérdés
Szerzek egy örző-védő kutyét, kiképzem, és ha betörnek hozzám, vagyis bemásznak a kerítésen, és a kutya neki megy, de nem lesz komolyabb baja, csak megfogja, ilyesmi. Akkor, ha lesz belőle ügy, a rendőrség megkérdezi majd, hogy miért támadott rá a kutya...stb. Azt mondta erre több ember, hogy olyan szabály van, hogy majd engem lecsuknak, meg elaltatják a kutyát, mert veszélyes. Lehet, hogy majd Ő is kap, mert be akart törni...stb, de én járok rosszul. Milyen törvény van erre pontosan?
2010. jún. 15. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos, a mai magyar törvények mellett esélytelen, hogy meg tudd magad védeni, plusz, ne is haragudj, de ez egy elég hülye módszer. Fegyvert kéne adni az emberek kezébe, ön és vagyonvédelmi céllal. Az USA a magántulajdon sérthetetlenségére épült, érdemes megnézni hol tartanak most.
2010. jún. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Btk. Az egész 29.§ erre vonatkozik(jogos védelem)


29/A. § Nem büntethető, aki a saját, illetőleg a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzéséhez szükséges védelmi eszközt alkalmaz, ha az az élet kioltására nem alkalmas, és annak folytán a jogtalan támadó szenved sérelmet, továbbá ha a védekező a sérelem elkerülése érdekében mindent megtett, ami tőle az adott helyzetben elvárható volt.


Ki kell raknod kutyás táblát jól látható helyre, majd a "betörő" mérlegel hogy meg akarja-e maratni magát. Nem annyira abszurd a magyar jogrendszer, mint ahogy azt az "átlagember" hiszi(elnézést attól akit ez sért).

2010. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BlackSword ***** válasza:

ma 14:09!!!

Azért -ha megengeded- én inkább annak örülnék, hogy Magyarországon élek, és nem az USA-ban... Ugyanis ott jóval lazábban is értelmezik az emberek az önvédelmet... Annyira nem fenékig tejfel az az amerikai álom...

-TB

-közbiztonság

2010. jún. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BlackSword ***** válasza:

csak válaszolni felejtettem el... bocsi...


Ha arra képzed ki, hogy megfoja és nem arra, hogy megölje, akkor szerintem nem lehet belőke bajod... ahogy itt a tv idézet is írja...

2010. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha arra képzed ki, hogy megfogja akkor is cselekedhet képzést túllépő hatáskörben. Mi van ha épp nem is vagy otthon?
2010. nov. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha kinn a tábla , h harapós kutya és a betörő mégis bemegy, főleg kerítésen keresztül akkor magára vessen .Neked nem lehet bajod belőle.Akkor sem ha nappal sétál be idegen ,mert magánterület.Max. fogadsz 1 ügyvédet.

Nálam volt olyan olyan , h besétált egy fickó mert nyitva volt a kapu(utcaajtó) és kitessékeltem h csengessen mert így szokás.Amikor csengetett , nagymérgesen avval , h: ki a franc az már megint! ajtót nyitottam.

Azóta beszereztem 2 kutyát és ha valaki besétál csengetés nélkül ,hagyják 10métert bejönni és csak akkor rontanak rá.

Én se megyek be senkihez csengetés nélkül, mert ki tudja mit csinálnak -lehet pont dugnak.

2010. nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!