Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentést teszek visszak...

Icus0825 kérdése:

Ha feljelentést teszek visszakaphatom a pénzem?

Figyelt kérdés
Neten vàsàroltam elöreutalàssal.Becsaptak, semmit nem kaptam.6000 ft-rol van szó.
2018. máj. 11. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
A feljelentést mindenképpen tedd meg, anélkül esélyed sincs pénzedhez jutni.
2018. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyik ismerõsöm szerint ekkora összegnél nem érdemes, mert nem foglakozik vele a rendörség.Ezért irtam ki hogy érdemes e.
2018. máj. 11. 19:36
 3/12 anonim ***** válasza:

ha lenne belőlle valami pl pereskedés akkor az nagyobb szívás mint a 6ezer

vedd tanuló pénznek

2018. máj. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ennyivel semmit nem fognak csinálni sajnos.
2018. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megvannak a nyomai, hogy mt leveleztetetk, cseteltetek es mt igert, te fizettel es azota sincs ott a megrendelt aru? Ha igen ird meg nei ezekkel mesz feljelentest tenni es kozzeteszed neten is. Ilyenkor hirtelen visszautaljak a penzt.

De olvastam olyat is, ahol kiderult aki ugyanigy eltunt "elfelejtett" szolni, hogy a megvasarolt arut postan marado kuldemenykent adta fol. Es ahogy irtak ebben az esetben a posta nem vsz ki ertesitest, hohy csomagod jott, hanem neked kell bemenni a postahivatalotokhoz es rakerdezni kaptal-e csomagot. Szerintem ennek is nezz utana! (X ido mulva a posta visszakuldi a feladonak...aztan akkor meg rad mutogatnak a "benasagod" matt, holott errol se tehetnel.)

2018. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Azért az nem igaz, hogy semmit nem csinál a rendőrség!!! Az átverős emberkék direkt arra játszanak , hogy a "kis összegek" miatt úgysem tesz senki feljelentést, pedig ha több "kis összeges" károsult összefog már üzletszerű csalásért komoly büntiket is kaphatnának (akár letöltendőt is!- a pénzvisszafizetés mellett)


Egyszer elmentettem magamnak egy hozzáértő két kommentjét, amiben nagyon hasznos infók vannak ezért megosztom itt, hátha segít:


Sziasztok!

Üzletszerűen elkövetett csalás lesz. Feljelentéskor elő kell terjeszteni a polgári jogi igényt, azaz, hogy kéred, hogy az elkövető a károdat térítse meg, Ekkor rendelkezni fog a bíró az okozott kár megtérítéséről is. Ha esetlegesen pénzbüntetést kap és nem fizeti be, átváltoztatják letöltendő szabadságvesztésre.


A bíróság kötelezni fogja hogy minden károsult részére fizesse meg a tartozást!Sőt még akár kamatot is számolhatnak neki rá!ha büntetlen előéletű akkor sem biztos,hogy ennyivel megússza mivel folytatólagosan elkövetett több ember sérelmére elkövetett lopás vagy sikkasztás vagy valami hasonló lesz a vád ellene és ha olyan bírót kap azon kívül hogy vissza kell fizetnie mindent börtönbe is kerülhet!

2018. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt irta az eladó, hogy futàr fogja kézbesiteni.
2018. máj. 11. 20:36
 8/12 anonim válasza:

igen hivatalosan azért megnézik hogy ki az

milyen csalás az stb


tehát ha feljelentést teszel


fel kell jelenteni más ne legyen áldozat ....

2018. máj. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A feljelentést meg fogom tenni.A beszélgetésünk megvan és az utalàst is tudom bizonyítani.
2018. máj. 11. 23:00
 10/12 anonim ***** válasza:

"Egyik ismerõsöm szerint"

És ez az ismerősöd ügyvéd, rendőr, vagy bármiféle köze van a joghoz?

De tegyük hozzá, hogy csak ennyivel nem fogod viszont látni a pénzed, kártérítés nem a rendőrség feladata. Ehhez polgári pert kell majd indítanod, persze tudnod is kell, hogy ki ellen.

2018. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!