Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiraboltak (tudom ki a...

Ha kiraboltak (tudom ki a tettes) és teszek feljelentést, visszakaphatom a pénzem? Ha késsel fenyegették a Gyermekemet milyen büntetést kap a másik?

Figyelt kérdés

Ha kiraboltak (tudom ki a tettes) és teszek feljelentést, visszakaphatom a pénzem???

Ha késsel fenyegették a Gyermekemet milyen büntetést kap a másik???



2012. aug. 30. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez azért nem így működik. Az, hogy tudom ki a tettes bizonyítani is kell. Az, hogy te láttad a rendőrségnek kb semmi.

Kell valami bizonyíték arról, hogy valóban ő volt a tettes.

A pénzed akkor kapod vissza ha elkapták megvan még a pénzed ( nem költötte el pl.) és lezárul a nyomozás.

2012. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azért a tanú elég jó bizonyíték tud lenni ám... Persze ha nem részrehajló. Szóval akár ELÉG IS LEHET az ügyben.

Ha késsel fenyegették, azért elég rendesen fog kapni az elkövető, főleg, ha "hasznos is húzott" belőle. Ezt években mérik.

2012. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Bizonyítani is tudom a Gyermekeimmel. Az elég?

Azt, hogy megvan a pénzem az hogyan derül ki? Mert hát azt mond, amit akar.

Le kell záruljon a nyomozás hozzá? Az kb. mennyi idő?

Köszönöm, ha válaszolsz!!!

2012. aug. 30. 13:03
 4/14 A kérdező kommentje:

Tanúk lehetnek a Gyermekeim?

Persze Neki is lehetnek hamis tanúai, akik azt igazolnák, hogy az időben náluk volt.

2012. aug. 30. 13:06
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyermekeid részrehajlónak számítanak. Idegen jobb lenne...

De a hamis tanuzásra is figyelni kell...

2012. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sajnos "csak" a gyermekeim voltak velem.

A hamis tanúzás alatt mit értesz?

Köszönöm válaszod!

2012. aug. 30. 13:16
 7/14 anonim ***** válasza:
ez úgy működik ,h feljelented őket a rendőrségen, elmondasz mindent amit tudsz, mikor, hol, hogy nézett ki az elkövető. és elmondod, hogy ismered, tudod ki az, a gyerekeid ott voltak, stb. ezek után a rendőrségen a sor, hogy nyomozzon.
2012. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De ha feljelentem visszakaphatom a pénzemet???
2012. aug. 30. 14:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha feljelented, akkor a rendőrség nyomozni kezd. Amennyiben egyedi azonosításra alkalmas az ellopott dolog, akkor a rendőrség lefoglalja, majd visszakapod. Pénz is alkalmas azonosításra a bankjegyek sorszámaival, de gondolom azok nincsenek nálad feltüntetve. Tehát ha a nyomozás sikeres, és van gyanúsított, akkor neki fog megkezdődni a büntető tárgyalása. Vagy elítélik, vagy nem.

Nálad az a lényeg, hogyha az illetőt a bíróság elítéli, onnantól kezdve lesz jogerős az ítélet, onnantól lehet azt mondani, hogy XY volt a tettes.

Ezek után a bírósági végzéssel el kell menned a bíróságra, és polgári peres úton adhatsz helyt a követelt összegnek, azt külön fogják rajta behajtani.

A rendőrség nyomoz, a bíróság ítél, te pedig polgári perrel szerezheted vissza a pénzed.

2012. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A nyomozás mitől függ, hogy sikeres vagy sikertelen?

Vagy elítélik, vagy nem? Ha nem vallja be, akkor nem ítélik el?

Az kb. mennyi idő, amíg polgári perre jut a dolog?

2012. aug. 30. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!