Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Iskola nem fogadja el a...

Iskola nem fogadja el a DAKK-os busz késés igazolásokat, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sokszor (heti 1-2x) késik akár 20percet is a busz, mert 7:00 után 7:30-ig csupán 1 darab busz van, és rengetegen jönnek ezzel, hisz a suli és a munka kezdés is általában 8:00, más busz nem jó.


Mivel az iskola Szeged szélén van, a végállomás meg a közepén, és csak ott lehet igazolást kérni, ezért bizony be kell mennem oda, sorba állni (oké ez csak pár perc) majd helyi járattal (már vettem emiatt bérletet pedig nem kellene amúgy...) visszamenni a suliba.


Általában 2. óra közepére érek be ilyenkor, rendszerint a 2. órára is beírnak. Az osztályfőnök és igazgató szerint jöhetnék hamarabbi busszal, amivel késés esetén is pont beérnék, én viszont nem szándékozom 30perccel korábban kelni meg minden, ígyis elég korán kelek szerintem, és elég későn érek haza, az pl vicc hogy hétköznap az ebéd nekem 16:30-kor van, a vacsora meg kb 22:00-kor... :) (Jó, persze sok diák ezzel szenved)


Mellesleg ha nem késik a busz, akkor 10 perccel becsöngő előtt bent vagyok, bár igazából olyan nap nincs hogy 5 percet ne késne, csak az még belefér.


A sulinkban 1perc igazolatlan késésnél is osztályfőnöki intő jár amúgy, ha pedig kijön késésekből egy óra, akkor pedig igazgatói. Ezért nem csinálhatom azt hogy heti 1-2x 10-15percet késve érek be, és csak gyűljön.


Tehát a kérdés: Van valami jogszabály arra hogy az iskolának el kell fogadnia a helyi autóbusz társaság igazolását?


2018. ápr. 26. 17:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
26%

Heti 1-2 alkalom az marha sok, ebben az évben számold ki mennyit hiányoztál. Ugye azt tudod, ha egy bizonyos óráról sokat hiányzol (meg van határozva), akkor kötelezhetnek, hogy vizsgázz belőle és ha nincs meg a vizsga meg is buktathatnak?

Butaság ilyen miatt ennyit hiányozni. Munka helyen se kérdezik meg mikor megy busz.

Esetleg írj egy levelet a busz társaságnak, hátha beiktatnak még egy buszt a 2 közé, bár gondolom te 15 perccel sem leszel hajlandó korán kelni...

2018. ápr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!