Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Iskola nem fogadja el a...

Iskola nem fogadja el a DAKK-os busz késés igazolásokat, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sokszor (heti 1-2x) késik akár 20percet is a busz, mert 7:00 után 7:30-ig csupán 1 darab busz van, és rengetegen jönnek ezzel, hisz a suli és a munka kezdés is általában 8:00, más busz nem jó.


Mivel az iskola Szeged szélén van, a végállomás meg a közepén, és csak ott lehet igazolást kérni, ezért bizony be kell mennem oda, sorba állni (oké ez csak pár perc) majd helyi járattal (már vettem emiatt bérletet pedig nem kellene amúgy...) visszamenni a suliba.


Általában 2. óra közepére érek be ilyenkor, rendszerint a 2. órára is beírnak. Az osztályfőnök és igazgató szerint jöhetnék hamarabbi busszal, amivel késés esetén is pont beérnék, én viszont nem szándékozom 30perccel korábban kelni meg minden, ígyis elég korán kelek szerintem, és elég későn érek haza, az pl vicc hogy hétköznap az ebéd nekem 16:30-kor van, a vacsora meg kb 22:00-kor... :) (Jó, persze sok diák ezzel szenved)


Mellesleg ha nem késik a busz, akkor 10 perccel becsöngő előtt bent vagyok, bár igazából olyan nap nincs hogy 5 percet ne késne, csak az még belefér.


A sulinkban 1perc igazolatlan késésnél is osztályfőnöki intő jár amúgy, ha pedig kijön késésekből egy óra, akkor pedig igazgatói. Ezért nem csinálhatom azt hogy heti 1-2x 10-15percet késve érek be, és csak gyűljön.


Tehát a kérdés: Van valami jogszabály arra hogy az iskolának el kell fogadnia a helyi autóbusz társaság igazolását?


2018. ápr. 26. 17:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy eddig elfogadták, csak ebben az évben legalább 20-szor volt ilyen, most mondták hogy ebből elég, és többet ne vigyek. Mivel rendkívül lekezelő módon viselkedett velem mind az osztályfőnök, mind az igazgató, így nem hagyom annyiba a dolgot, és eszem ágában sincs 30 perccel korábbi busszal menni iskolába.
2018. ápr. 26. 18:02
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Pereld be a DAKK-ot, ha neked a késésük miatt bármi hátrányod származik!

Megnyernéd!

A sulival nem tudsz mit tenni, mert tényleg indulhatsz korábban is, nem pedig centire kiszámítva.

Az, hogy te szeretnél még félórát aludni, az nem indok.

A pluszban nyert időt a suliban meg tanulással tölthetnéd.

Nem kell fél 5-kor ebédelned, vigyél magaddal kaját és edd meg! Akkor nem kell 22-kor vacsoráznod, hanem megteheted este 7-8-kor is.

2018. ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

"...Amúgy eddig elfogadták, csak ebben az évben legalább 20-szor volt ilyen, most mondták hogy ebből elég ..."


Akkor itt az ideje felismerned, hogy ez a menetrendű busz nem a te buszod és korábban indulni!

Munkahelyen sem csinálhatod, hogy mindennap késel, mert kivágnak. Senkit nem érdekel, hogy mikor kelsz és hogy jössz, a lényeg, hogy kezdésre pontosan ott legyél.

2018. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Oké oké értem #2, viszont ez nem olyan mintha nem fogadnának el pl Orvosi igazolást? Ez is hivatalos igazolás.


Tényleg nincs erre valami szabály, ennyire szabadak az iskolák?


(Mellesleg a munkahelyemet úgy fogom megválasztani hogy ne kelljen ennyit távolsági buszozni, csak egy ilyen suli van a környéken ahol ezt tudom tanulni, így itt nem választhattam mást)


Amúgy késés nélkül 10percel becsöngő előtt bentvagyok, ergo 10perc késés is még beleférne. Ez így teljesen korrekt szerintem.

2018. ápr. 26. 18:12
 5/11 A kérdező kommentje:
ja igen, kérlek a továbbiakban a kérdésre válaszoljatok vélemények helyett. Tudom én hogy aki suli mellett lakik 5percre az könnyen beszél hogy mi az a fél óra, aki meg tényleg távolságival járt suliba holtbiztos hogy késett már neki is a busza ami miatt vagy benyelte a késést vagy ment igazolásért.
2018. ápr. 26. 18:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az adott iskola SZMSZ-e tartalmazza a helyi rendelkezéseket, ebből kell kérni egy példányt.

A késés nem eredényezhet mulasztást, egyéb szankciót viszont alkalmazhatnak (ami nálatok az intő).

Ez a szankció törvényes. Ha a késés miatt igazolatlant adnak vagy nem engednek órára, az nem törvényes.

Ha viszont összegyűlik a fegyelmihez elég igazgatói, akkor elbocsáthatnak.

Elvileg az előre nem látható közlekedési fennakadás miatt el kell hogy fogadják az igazolást, mivel azonban erről a fennakadásról mindenki tud, te is, mások is (saját magad is beismered, hogy ez gyakori eset), ezért teljesen jogos az az elvárás, hogy egy korábbi lehetőséget vegyél igénybe ahhoz, hogy időben beérj.

Ilyen körülmények között nem hivatkozhatsz mindig a DAKK-ra, nem kötelesek többé elfogadni az igazolást, ami különleges esetre szól.

Korábban kell bejárnod, ha nem akarod kirúgatni magad.

2018. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Nem szándékozol harminc perccel korábban kelni?

Akkor ne szándékozzál ebbe az iskolába járni.


Vagy keljél korábban.


#6. meg jól írja itt most te vagy a hülye, aki okosabb akar lenni az iskolánál, az igazolás akkor játszik, ha lerobban a busz, karambol miatt torlódik a forgalom.

2018. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"az igazolás akkor játszik, ha lerobban a busz, karambol miatt torlódik a forgalom."


Forgalmi ok miatt jár, amibe beletartozik szinte minden ami a késést előidézi.


Tehát lényegében arra jutottunk hogy az iskola szabadon nem fogadhatja el az igazolást, mert önmaga szabályozza. Hát elég érdekes, de rendben.

2018. ápr. 26. 19:33
 9/11 anonim ***** válasza:
7%
Itt rajtad kívül senki nem hibás. Simán beérhetnél hamarabb csak akkora egy lusta, g. ci vagy hogy nem akarsz. Oda ne rohanjak. Az ilyenek nem viszik általában semmire az életben de ha neked így jó...;)
2018. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én is 1,5 óráról jártam be a suliba, és csomót késtek a buszok reggel ráadásul óránként indultak. Eleinte én is ki voltam akadva, de muszáj sajnos korábban kelni :/ Fél óra az még nem is olyan vészes.
2018. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!