Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telkemen található a szomszéd...

Telkemen található a szomszéd melléképülete. Mit mond a jog?

Figyelt kérdés

Szomszédom kitalálta, hogy a háza háta mögött lekerít 120 centit magának, mivel 1 méteren belül nem lehet háztól semmit létesíteni. Úgy gondoltam, hogy ez elég önkényes dolog, hogy az én telkemre építeni akar egy kerítést. Nem hivatalosan kimérettem a telket (ha kell hivatalosan is kiméretem. Kiderült, hogy a ház mögött csak 40 centi az övé. Elkeríthet magának az enyémből + 80 centit? Különösen, hogy 30 éve idetartozik a 40 centi is ?

Nem szeretném, ha elkerítené a 120 centit, hiszen így autóval már nem lehet a két ház közzé beállni az udvarra.

Másik kérdésem: A felmérés során kiderült, hogy a háza után található kerítése és melléképülete átlóg az én oldalamra 35 centivel. Ezzel a résszel mi a helyzet? Nagyon nem akartam ezt a dolgot piszkálni, de ha használhatatlanná teszi az autóbejárómat, akkor én sem szeretnék jó szomszéd lenni. Milyen lehetőségem van az évtizedek óta az én oldalamra épített melléképületekkel?

Van valamilyen elbitorlás bármelyikünk esetében?

Építhet kerítést az én oldalamra? Elbontathatom a melléképületeit, amik átlógnak?



2018. ápr. 3. 18:23
 1/3 A kérdező kommentje:
+1 kérdés: Én építhetek kerítést a telekhatárra? (40 centire a házától)?
2018. ápr. 3. 18:36
 2/3 kovpet ***** válasza:
Szerintem a Jegyzőt keresd meg az üggyel és kérj birtokvédelmet.
2018. ápr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kozold vele, hogy csak 40 cm az ove. Ha kell meresd ki hivatalosan. A te oldaladra nem epithet.
2018. ápr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!