Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhető munkavállaló az...

Kötelezhető munkavállaló az éjszakai-vasárnapi, sőt a 12 órát bőven meghaladó munkavégzésre, ha a szerződésben ilyen nincs és sose dolgozik így máskor?

Figyelt kérdés

A szituáció egy iskola (magán! nem állami), amely iskola bérbe adta az önkormányzatnak az épületét most vasárnapra választási célra-ott lesznek a szavazófülkék.

de kell biztosítani ügyelőt is a bérbeadónak, és ott van az iskola gondnoka.


Aki ugye csakis H-P dolgozik hétvégén sosem, éjszaka sosem. Értelemszerű.

És most a választás miatt az igazgató kitalálta hogy legyen ott a választás ideje alatt ügyelni (mint a bérbeadó képviselője) Vas 4 órától (hajnali 4!) éjszaka 23 óráig nyitás zárás miatt.

Vagyis legyen ott olyan napon ami neki sosem munkanapja 19 órát folyamatosan ügyeleti jelleggel.

És mindezért kemény 5000, azaz ÖTEZER forintot kapna csak úgy zsebbe.

És nem kérdés elvállalja-e ha nem akkor megválnak tőle.


Na ez így milyen? Bp- középiskola, nem állami fenntartású.


2018. ápr. 3. 10:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és kihagytam a "hab a tortánt" miután vasárnap ott volt 4-23h-ig, utána hétfőn persze szokás szerint 7.30ra menjen dolgozni ahogy mindig.
2018. ápr. 3. 10:23
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondja meg, hogy vállalja plusz pénzért, de nem tudja egyedül, főleg, hogy másnap reggel dolgozik. Csinálják többen, egymást váltva.

Én ennyit megtennék a munkahelyemért. Csak nem tőlem várjanak mindent.

Azt nem vállalnám, hogy én egyedül 24 órázzak és utána még dolgozzam is le a napomat.

2018. ápr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Azt nem vállalnám, hogy én egyedül 24 órázzak és utána még dolgozzam is le a napomat."


Sajnos, egy 60 feletti férfiről van szó, aki oylan szinten félti az állását hogy szó sincs arról hogy nemet mer mondani.

Azt meg hogy mennyit kap nem alku kérdése itt nem, megmondták kap 5000-et és érje be vele, egy fillért se kap többet, örülhet ennek is, mert ha azt mondanák neki, semmit se kap és ha nem csinálja kirúgják akkor ingyen csinálná.

Ez van itt.

2018. ápr. 3. 10:39
 4/13 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor nincs kérdés. Ezek szerint nem tehet semmit.

Csak nálunk, ha van plusz feladat, akkor meg lehet beszélni, hogy ki tudja vállalni és nem osztják így ki, hogy x egyedül csinálja meg és kész.

2018. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igazából a kérdésem nem az volt mit tehet reálisan, hanem az hogy ez az egész jogi értelemben úgy abszurd ahogy van?

Gyakorlatilag minden egyes pontjában nonszensz a történet?

2018. ápr. 3. 10:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze, de hiába nem törvényes, ha úgysem lehet tenni ellene.

Hiába tudja a munkavállaló, hogy ez így nem jó, ha nem mer (és megértem, hogy nem akar ugrálni így pár hónappal, vagy 1-2 évvel a nyugdíj előtt) tenni semmit sem.

2018. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mért lenne kötelezhető?
2018. ápr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát akkor tessék. Nem kötelezhető mégis megtörtént.

Valóság vs jogszabályok.

És ha nem csinálja szerencsétlen ha nem asszisztál saját maga átveréséhez meglopásához még ki is rúgják.

Na tessék-való élet.

2018. ápr. 3. 11:06
 9/13 anonim ***** válasza:

vegye fel egy diktafonnal/telefonnal a beszélgetést és le van tudva. Utána, ha ki is rúgják szétperelheti a sulit. Felesleges ilyen gondolatmenetekbe kedves kérdező belemenned, ha a válaszod mindenre az, hogy megvan kötve a keze.

Egyébként meg egy nap miatt nem fog leesni a gyűrű az ujjáról..

2018. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Egyébként meg egy nap miatt nem fog leesni a gyűrű az ujjáról.."



4-23h-ig az hol egy nap??

Sztem a munkavállaló szempontjából egy nap az = 8 óra.

Ami efelett van az túlóra.

Itt meg 19 óráról van szó, ami duplája a 8nak, és erre jár 5000 ft, ami azért röhej, mert egy sima mezei 8 órás munkanapra nem ennyit adnak hanem többet, tehát itt batárok között is a szokásos napibér 2,4xese járna és akkor még nem beszéltünk a vasárnapi bérpótlékról ami nem folyamatos munkarend esetén fizetendő.

Mennyi is az, 100%???


tehát itt a normál napibér 2,4x x 200% járna.

Barátok közt is.


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy 4-23h-ig az meghaladja a napi maximált 14h-t (ld Mt vonatkozó része) tehát helyből abszurd, ennyi nem lehetne még túlórával se.

Ellenvetés?


Ez persze mind csak a jogi álláspont.

És nem a rögvalóság.

2018. ápr. 3. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!