Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha polgári perben nincs...

Ha polgári perben nincs ügyvédem, akkor tényleg a bíró köteles mindig felvilágostíani a jogaimról?

Figyelt kérdés

sajnos ez a helyzet, az Igazságügyi Hivatal ingyenes ügyvédje állítólag nem jár nekem, de fizetni se tudok egyet, viszont valaki azt mondta, hogy ilyen esetben a bíró köteles "kioktatni a jogaimról"...

ez igaz? ,


tehát engem elviekben nem érhet hátrány amiatt, hogy nincs ügyvédem, mert adott kérdésnél pl a bíró megmondja h most ez és ez a lehetőségem, máskor meg amaz és akkor én választok, hogy mit mondok, mivelhogy fogalmam nincs, egyáltalán mit lehet?


2018. márc. 26. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy ha magadat képviseled akkor csak elnézőbbnek kell lennie olyan tekintetben hogy nem tudsz pontos jogszabályokra hivatkozni.

Jobb ha magad nézel utána a megfelelő törvényeknek és jogszabályoknak amikre hivatkozni akarsz. Az internten mindent megtalálsz.

Ha esélyes hogy nyersz akkor jobb ügyvédet fogadni és akkor úgyis a másik fél fizeti ha te nyered a pert.

Keresel egy ügyvédet és ha az rendes akkor ad neked 10 percet ingyen hogy elmondd a dolgot. Akkor ő már meg tudja mondani hogy mik az esélyek.

Ha a másik félnek van ügyvédje akkor gondban leszel még akkor is ha esélyes vagy. Egy egyszerűbb ügy is elhúzódhat évekig. Vagy a végtelenbe és tovább ha a másik fél ügyvédje úgy akarja.

2018. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, igen már próbáltam nézegetni, de szóval akkor a Pp-ben ez így tételesen sehol nincs leírva, hogy a bíró köteles engem tájékoztatni a jogaimról, hanem csak elnézőbb úgymond?

ez így nem túl bíztató ...

olyan ügyvédet meg próbáltam már keresni, de esélytelen. még az úgymond jogvédő szervezetek ingyenes ügyvédei is jönnek azzal, hogy de hát nekik is vannak költségeik, és úgy 2 mondatból hiába tudják miről van szó, meghallgatni már nem annyira szeretnének pénz nélkül

2018. márc. 26. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen per. Olyan tekintetben értem,hogy az új pp.hatályba lépésével sok ügyben kötelező a jogi képviselő.
2018. márc. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
állítólag itt nem kötelező, ez az egy ami biztos, aztán ezek kívül semmi :)
2018. márc. 26. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!