Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Le fogják csukni?

Le fogják csukni?

Figyelt kérdés

Volt barátomnak voltak már ügyei így van 2év felfüggesztetje.

Egyszer szakítás után összevesztünk és megfolytogatott. Én megijedtem és kihívtam a rendőröket.

Nem szerettem volna feljelenteni csak segélykérés volt, mert amerre mentem ott utánam jött.

Ő viszont nagyon ittas volt és sírt a rendőröknek hogy csukják le meg stb... miattam mert hogy mennyire szeret blabla.

Rendőrök elmentek volna ,de annyira nyüszögött,hogy bevittek minket és bírósági ügy lett belőle.

A papiron az áll hogy az ügyész börtönt kér. Elvileg fel lett hívva több ügyvéd és 90% a börtön.

Én nem fogok rosszat mondani a bíróságon.

Elvileg 2évet kap + ami ebből az ügyből lesz.

Le fogják csukni akkoris ha nem mondok semmit amivel árthatnék neki?

19/L


2018. márc. 8. 00:51
1 2
 11/20 Andizsuzsi ***** válasza:

"nem is köteles nyilatkozatot tenni, mert a hozzátartozója"


Hogy lenne már a volt pasijának a hozzátartozója?


Ti is kaptatok a kérdezőtől ékes trágársággal megírt üzenetet? Zsák a foltját.

2018. márc. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Legközelebb nem csak kicsit fogja megfoJtogatni, de akkor meg is érdemli.
2018. márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Hogy lenne már a volt pasijának a hozzátartozója?"


Ha ezt neked még magyarázni kell ...

2018. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ha ezt neked még magyarázni kell ..."


Nem nekem.

"Jogi alapfogalmak (Btk.): HOZZÁTARTOZÓ

a) az egyeneságbeli rokon és ennek házastársa vagy élettársa,

b) az örökbefogadó és a nevelőszülő (ideértve az együtt élő mostohaszülőt is), az örökbe fogadott és a nevelt gyermek (ideértve az együtt élő mostohagyermeket is),

c) a testvér és a testvér házastársa vagy élettársa,

d) a házastárs, az élettárs,

e) a házastárs vagy az élettárs egyeneságbeli rokona és testvére."


A volt barát ezek közül melyik kategória szerinted?

2018. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Élettárs.
2018. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Akár terheltként, akár tanúként veszünk részt a büntetőeljárásban, fontos tudnunk, hogy a tanú nem feltétlenül köteles vallomást tenni, ha erre a hatóság felhívja.


A vallomástétel megtagadása esetén a tanú választhat, hogy a fennálló körülmény ellenére tesz-e vallomást, vagy él a törvény adta lehetőséggel, és megtagadja. A tagadást négy esetben engedélyezi a törvény:

– a tanú terhelt hozzátartozója

– aki magát vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná, az ezzel kapcsolatos kérdésben


Amennyiben kétséges, hogy a terhelt és a sértett között akár az elkövetés idején, akár az eljárás során élettársi viszony állt fenn, a sértettnek a vallomástétel alóli mentességet biztosítani kell. Az élettársi viszony fennállásának megítélése ugyanis nem kizárólag a kihallgatandó személy egyoldalú nyilatkozata alapján történik, hanem ebben az esetben a hatóságnak hivatalból vizsgálódnia kell – a visszaélések elkerülése végett.

2018. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Andizsuzsi ***** válasza:

"Élettárs."


Értem én, amit írsz, de elfogadom kérdező álláspontját, miszerint szakítás után történt az eset. Amúgy meg nem lesz minden barát élettárs. De a történet nem is ettől sántít.

2018. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Értem én, amit írsz, de elfogadom kérdező álláspontját, miszerint szakítás után történt az eset. "


Sajnos nem érted.

A bíróság élettársakként fogja kezelni a sértettet és az elkövetőt. Az hülyeség, amit bele próbálsz magyarázni, hogy "szakítás után".. A büntető-bírói gyakorlatban az élettársi kapcsolat nem szűnik meg egy "részemről itt a vége" nyilatkozattal.


A sértett meghallgatásánál fel is fogja hívni a figyelmét arra, hogy nem köteles a terheltet bűncselekménnyel vádolni, de még csak tanúskodni sem.


Az eset valszleg a fojtogatás okán hivatalból üldözendő, tehát annak nincs jelentősége, hogy a sértett tesz-e feljelentést, hiszen a hatóság a tudomására jutott bcs esetén (ha az nem magánvádas) automatikusan megteszi a feljelentést.

Vélhetően emberölési kisérlet a vád. Legalábbis a kérdező által elmondottak alapján ez valószinűsíthető.


A kérdező jól tenné, ha egy életre elfelejtené a terheltet, mert aki egy 19 éves lányt fojtogatni merészel, az később sem fog itt megállni. A büntetésnek nem lesz visszatartó ereje, mert az ilyesmi indulati cselekmény. A kérdező az életével játszik, ha folytatja ezt a kapcsolatot, bármit is igér neki a másik.

2018. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Jó, én nem kívánok veled ezen vitatkozni. Teljesen elviszed a dolgot, és abszolút nem ez a lényege a történteknek.
2018. márc. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

De, ez a lényege az egésznek, ugyanis a kérdező kérdésének magva is ez volt.

És jól teszed, ha nem vitatkozol velem, mert sajnos te sem tettél egyebet, mint hülyeségeket írogattál ide, a többi hozzászólóval együtt, vagy olyasmit kértél számon a kérdezőtől, amit nem kellett volna. Éppen te, ti viszitek félre az egészet, ha nem tűnt volna fel.

Én respektálom az igyekezetedet, a segíteni akarásodat is ebben a topikban - úgy általában - de te nem vagy jogász.


Fentiek tükrében nem is csoda, ha a kérdező privátban fejezte ki a véleményét ezekről a hülyeségekről, hogy "megérdemelte", meg "zsák a foltját", meg "hamis tanúzás", meg "jaj mit nem mondott el nekünk a galád".

2018. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!