Házasság előtti, rég nem látott gyerek is örökölhet úgy, mint akit felneveltek vagy aki házasságon belül született? De a fontos hogy mit lehet tenni?
A férjemnek van egy gyereke egy nagyon fiatalkori futó kapcsolatából nem szándékosan (ő 73 éves, az a gyereke 52) és két gyermeke velem, akik 37 és 32 évesek. Még nem tervez egyikünk sem meghalni, de pont most hallottam egy távoli ismerőstől hasonlót, ahol rég nem látott gyerek felbukkant és elszedett az ottani örökségből valami 7 millió forintot "kötelező rész" címen.
Ezt hogy lehetne elkerülni? Pl ha még most az életünkben a gyerekeink nevére iratnánk a házunkat és nekik ajándékoznánk a banki megtakarítás nagy részét? Vagy az unokáinkra iratnánk a házat? Vagy eladnánk a házat, a gyerekeknek odaadnánk készpénzben és egy jobb otthonba mennénk? Kivegyük majdnem az összes pénzt a bankból készpénzben és adjuk nekik?
Hogy lehetne ezt bárhogy megoldani?
De hát nem a "közösből" fog kapni, hanem CSAK az apa, az ő saját apja részéből. Ha nem találnak okot a kitagadására, akkor esetleg csak az apja részéből köteles részt.
A mostani feleség ezt kellett hogy tudja, hiszen eleve használt árut vett, kötelezettségekkel. Attól, hogy nem látták a gyereket, még létezett, nem lehet kiktatni -anyagi okokból-.
Micsoda család. Egyáltalán, még ha "rég nem is látta" az első gyerekét, azért tett érte valamit? Vagy csak a sorsára hagyta. Mikor is? 52 éves, akkor 1966-ban, vagy hogy? Már akár dédunokája is lehet az első gyereke által, igaz-e.
Ha meg rég nem látta, itt lenne az ideje, hogy lássa. Hát apa az ilyen?
Igen, a közös vagyon fele a férjé, a másik fele a feleségé.
Örökléskor a férj felét a 2+1 gyereke örökli, a felesége felét a feleség 2 gyereke.
A férj felét háromfelé osztják, a feleségét kétfelé.
Amiért a feleség dolgozott, abból a férj külön gyereke semmit nem kap.
(Van még valami új dolog, hogy a házastárs egy részre jogosult, de azt hagyjuk, az egyszerűség kedvéért.)
NORMÁLISAN. De ez nem egy rendes család, úgy néz ki, az eddig megosztottak alapján.
Teljesen igaz, lehet a nem 50-50%-ot is lepapírozni, ha úgy van. De ezt mint meg tudják vizsgálni az örökségnél.
Végülis a házasság egyfajta közös vállalkozás is.
Csak általában éppen fordítva van, a férfiak adnak bele többet és nem csak pénzben értve a közös vagyonba.
A nők meg intrikálnak, ügyeskednek, mint a kérdésben is látható.
Aha. Az rideg számítás, hogy a saját gyerekeinek akarja tovább adni azt, amit gyűjtöttek és nem egy számára vadidegennek. Hogy őszinte legyek, itt inkább van érzelem, mint ridegseg. Mondjuk az a gyerek se érdemel semmit, akinek nincs kapcsolata az apjával hosszu evekig, de az oroksegert tartana markat.
Tudod én nem beszélek apámmal már több mint 20 éve - nem is kellene semmi az vagyonából.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!