Házasság előtti, rég nem látott gyerek is örökölhet úgy, mint akit felneveltek vagy aki házasságon belül született? De a fontos hogy mit lehet tenni?
A férjemnek van egy gyereke egy nagyon fiatalkori futó kapcsolatából nem szándékosan (ő 73 éves, az a gyereke 52) és két gyermeke velem, akik 37 és 32 évesek. Még nem tervez egyikünk sem meghalni, de pont most hallottam egy távoli ismerőstől hasonlót, ahol rég nem látott gyerek felbukkant és elszedett az ottani örökségből valami 7 millió forintot "kötelező rész" címen.
Ezt hogy lehetne elkerülni? Pl ha még most az életünkben a gyerekeink nevére iratnánk a házunkat és nekik ajándékoznánk a banki megtakarítás nagy részét? Vagy az unokáinkra iratnánk a házat? Vagy eladnánk a házat, a gyerekeknek odaadnánk készpénzben és egy jobb otthonba mennénk? Kivegyük majdnem az összes pénzt a bankból készpénzben és adjuk nekik?
Hogy lehetne ezt bárhogy megoldani?
még életében a közös gyerekekre íratja a dolgokat
de elég undorító
azt a gyereket is ő csinálta, ha szándékos, ha nem!!!
Örökölni csak azt lehet, ami az elhunyt nevén volt.
Mivel ilyen negatív hangnemben beszélsz arról a gyerekről, egyetlen megjegyzés a dologhoz:
A kapcsolattartás (hiánya) kétirányú, a férjed első gyerekének is van mit az apja szemére vetni ebben a tekintetben (sőt, szülőként neki kellett volna kialakítani a normális szülő-gyerek kapcsolatot). Értem én, hogy azt szeretnéd, hogy csak a ti közös gyerekeitek örököljenek, de ne tegyél hozzá ilyen félmondatokat, kilóg a lóláb.
Biztos megoldható valahogy, de elég undorító dolog lenne. Szegény gyerekre egyáltalán fizetett a férjed gyermektartást? Mert így tök jó, se anyagi, se érzelmi téren nem volt apja annak a gyereknek.
Mondjuk én a gyerek helyében el se fogadnák semmit az örökségből, lévén a férjed neki egy vadidegen ember, érzelmi szempontból.
Ne akard megoldani!
A házasságon kívüli gyerek is a férjed gyermeke, aki ugyanúgy jogosult az örökségre, mint a te hitvesi ágyból született közös gyerekeitek! Arra nem gondolsz, hogy az elsőszülöttnek nem volt apja? Az 50-es években született gyereket zabinak csúfolták, megbélyegezték, a papírjában benne volt a 'törvénytelen' jelző. Hiába mondta Ratkó Anna, hogy lánynak dicsőség a szülés, ezt nem így gondolta a közvélemény.
A férjed legalább látogatta, anyagilag segítette a gyerekét vagy sorsára hagyta? Most meg te áskálódsz ellene, nehogy neki is jusson valami az apjából?
Mélységesen elítélem az önző viselkedésedet!
"nagyon fiatalkori futó kapcsolatából nem szándékosan (ő 73 éves, az a gyereke 52)"
Szegény ártatlan nagyon fiatal fiú, honnan kellett volna tudnia, hogy a szexből gyerek lesz, hiszen még csak 21 éves volt.
"Ezt hogy lehetne elkerülni?"
1) férjed visszamegy az időben 22 évet és megtanul gumit húzni,
2) férjed visszamegy az időben 21 évet, elfogadja, hogy van egy gyereke, szeretettel felneveli, és akkor a vagyonát féltő új nő nem fogja ellenségnek tekinteni
"Hogy lehetne ezt bárhogy megoldani?"
Azt hogyan lehetne megoldani, hogy a te gyerekeid ne kapjanak semmit?
Gondolom ez szívedig hatott!
Az a szerencsétlen sem magától jött a világra!
"elszedett..."
Undorító vagy!
JOGILAG: az a gyerek ugyanannyira a férjed gyereke, mint a közösek.
Ezért a férjed halála után a három gyereke meg te örökölnétek egyenlö mértékben.
Mivel azonban az örökség akkor "keletkezik", amikor az örökhagyó meghal, ezért elötte azt tesz a vagyonával, amit akar.
A közös gyerekeknek odajándékozhat mindent - de ez 10 éven belül megtámadható, és a tövényes örökösnek jár a köteles rész - a szabályos örökség egyharmada.
Vagy eladja a közös gyerekeknek a vagyont - hivalos adásvételi szerzödéssel, de erre illetéket kell fizetni, viszont nem megtámadható. (Az, hogy utána a két gyerek hogy vész össze az örökségen, más téma.)
Nos, nekem volt ismerősöm, aki ilyesmi helyzetben volt. Anno amikor elvált a férfi semmi vagyona nem volt. A gyerekei nem tartották vele a kapcsolatot, miután betoltottek a 18at és nem volt kötelező a lathatas.
Az új feleség nagyon jó anyagi helyzettel lépett a kapcsolatba. A férfi mellette elvegezte az egyetemet és közös vállalkozást is indítottak ami nagyon jól jovedelmezett. Egy közös gyerekük született. A vállalkozást részvénytársasággá alakitottak és a gyerek lett az egyik 50% tulaja, a feleség a másik 50% tulaja. Szinte az osszes megtakaritasukat ingatlanba fektettek, ahol a gyerek lett a tulaj, a szulok meg a haszonélvezők. A családi ház, ahol laktak maradt csak a szülők közös tulajdona, arra a gyerek kapott haszonélvezetet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!