Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv! Egy ingatlan 1/3 át el...

Kenis21 kérdése:

Üdv! Egy ingatlan 1/3 át el lehet árverezni. örökölt e tartozást miatt?

Figyelt kérdés
Van egy ingatlan amiben lakok ès ez 1/3 rèszt az enyèm örököltem de tartozást is amit csak az èn nevemre írtak.ès most el akarják árverezni az èn házrèszemet van ilyen? Ès mèrt csak rajtam követelik?
2018. febr. 1. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hogy miért rajtad követelik, azt csak te tudhatod, meg a követelő.

El lehet árverezni, csak nem úgy, mint az egészet egyben. A te szempontodból ez mindegy, a vagyonrészedet valaki megveszi. Mivel a helyzet speciális, lehet, hogy mélyen áron alul, ami neked nagyon rossz. Ennél nagyságrenddel jobb, ha magad adod el a benne lakóknak.

2018. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy mièrt ez a baj. Ès a bíroságon el lehet intèzno hogy az öröksègem èrtèkèig felejek a tartozásèrt? Csak simán nem adhatom oda a rèszemet a testvèremnel?
2018. febr. 1. 10:13
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy mièrt ez a baj. Ès a bíroságon el lehet intèzno hogy az öröksègem èrtèkèig felejek a tartozásèrt? Csak simán nem adhatom oda a rèszemet a testvèremnek?
2018. febr. 1. 10:13
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért rajtad követelik, mert örökölted a tartozás. Az mostmár a te tartozásod, amit nyilván rajtad fognak behajtani, nem tudom ebben mi a furcsa.
2018. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem az a fura hogy nem csak èn vagyok az örökös 3 örököltünk de csak èn örököltem a tartozást.ès nem indokolták hogy mièrt.csak hogy fizessek
2018. febr. 1. 10:18
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet. A tartozás elfogadása önkéntes, vagy örökölsz és akkor az egész tartozást is megkapod, vagy lemondasz az örökségről és akkor semmit nem örökölsz, a tartozást se. (ehhez már késő, ha egyszer elfogadtad az örökséget).

Olyan opció viszont nincs, hogy mindent örökölsz, de az egész tartozást nem. Vagy mindent vagy semmit alapon működik az öröklés.

2018. febr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De akkor a testvèreim mèrt nem örököltèk a tartozást? Ugyan úgy elfogatták az öröksèget.
2018. febr. 1. 10:20
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

" Ès a bíroságon el lehet intèzno hogy az öröksègem èrtèkèig felejek a tartozásèrt"


Nem kell elintézni, hiszen ez így van. A tartozásért csak az örökrész értékéig felel az örökös.

Az örökséget, ezen túl, vissza is lehet utasítani és akkor nincs sem tartozás, sem örökség.

2018. febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 1. 10:44
 10/15 anonim ***** válasza:

Me foglalkozz vele

Szerinted ki fogja megvenni?

Senki.

2018. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!