Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem építhet valaki a...

Miért nem építhet valaki a kertjén belül tömör kerítést?

Figyelt kérdés
Látom a törvényben, hogy a kerten belül nem szabad tömör vagy átlátszatlan kerítést építeni. Van ennek valami gyakorlati oka, vagy csak korlátozni akarják az ingatlantulajdonosok szabadságát?

2018. jan. 28. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenki a te szabadságjogaidat akarja korlátozni.


De gondolom ha az összes szomszédod építene köréd 4m-es falat, hogy a nap se süssön be akkor máris másképp gondolkoznál erről a kérdésről. (amúgy meg 2,5m magasságig létesíthető hacsak a helyi építési szabályzat nem rendelkezik másképp)

2018. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mért ne építhetne?
2018. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már úgy értem, hogy nem a telekhatáron kerítést, hanem a valahol a telek közepén átlátszatlan elválasztófalat. Azt úgy tudom, nem szabad.
2018. jan. 28. 16:49
 4/8 anonim ***** válasza:
De szabad.
2018. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De lehet, sőt még telekhatárra is. Magasság az, ami meg van szabva, de ez helyi rendelettől függ.


(megvan ennek a gyakorlati oka is)

2018. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, engem felszólítottak, építsek két méteres tömör kerítést.
2018. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Építhet. Amit nem tehet, hogy olyan helyzetet teremt, ami zavarja a szomszéd jogos érdekét.
2018. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezt mondja a törvény:

Kerítés építési szabályok

Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet.


44. §

(14) A telken belül az egyes külön használatú telekrészeket csak nem tömör kerítéssel vagy élősövénnyel szabad elválasztani.


Ebből gondolom, hogy nem szabad. De vajon miért? A szomszéd érdekeit nyilván nem sérti, ha a kertem közepén, tőle 20 méterre egy pár méter hosszú tömör kerítést építek.

2018. jan. 28. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!