Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hónap közepén is felmondhatok,...

Hónap közepén is felmondhatok, nem muszáj elsejével?

Figyelt kérdés

Tehát ha én beadom a felmondásom az adott hónap 14-én, elkezd pörögni az egy hónap felmondási idő és következő hónap 14-től már nem dolgozok a munkahelyen.


Mert a főnök mindenképp azt akarja, hogy elsejével mondjak fel csak. Ez a megoldás számomra sokkal előnytelenebb egyéb dolgok miatt. Tehát ha én hónap közepén vagy a hónap bármelyik napján akarok felmondani, akkor akkor mondok fel, ugye?


Ha önszántamból beadom a felmondásomat, nem mondhatják azt, hogy nem fogadják el, meg hogy majd csak elsejétől, stbstb?


2018. jan. 14. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor mondasz fel, amikor akarsz. A munkáltató pedig nem elfogadja, hanem tudomásul veszi a felmondásodat. Ő nem szabhatja meg, hogy milyen határidővel mondhatsz fel, csak azt kötheti ki, hogy a felmondási idődből mennyit kell ledolgoznod.
2018. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már soha többet nem mész be dolgozni, csak betelefonálsz, hogy ennyi volt, abból sem lesz valószínűleg semmi bajod.

Elvileg perelhetnének olyan indokkal, hogy azért nem tudtak teljesíteni egy szerződést, mert te nem mentél, és ennyi káruk lett belőle, de ezt elég nehéz bizonyítani, hogy máshogy nem tudták megoldani, a gyakorlatban nem szoktak ilyent csinálni a munkáltatók.

Az csak neked a tisztességes magatartásod, hogy bemész még egy hónapig.

2018. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!