Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Muszáj kifizetnem a lehányt...

Muszáj kifizetnem a lehányt kabát teljes összegét?

Figyelt kérdés

Egy céges buliban nagyon be voltam rúgva és önkívületi állapotomban felvettem valaki más kabátjàt és lehánytam. Amiről kiderült, hogy 140 ezer ft értékű volt.

A tulajdonos azt mondja, hogy ha teljesen ki is lehetne tisztittatni ő már nem venné fel. Ezért ki akarja velem fizettetni a teljes árat. Sajnos mivel még diák vagyok nehezen tudnék összeszedni ennyi pénzt.Ilyenkor mi a teendő? Köteles vagyok neki kifizetni az àltala mondott összeget?



2017. dec. 5. 17:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
miért ne kapott volna egy ilyen drága kabátért számlát? ez butaság
2017. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%

Ilyenkor a tisztítás költségét szokták kifizettetni. Ha kifizetnéd a kabátot, akkor a használt kabát helyett kapna ingyen újat. Ez nem áll mértékben egymással. Neked nem kell a kabátja, mert nem az ő mérete, lehet a nemetek sem azonos, nem tudnád használni.


Nem fizettetheti ki veled az új áron, csak az avulás költségén. A számlát mutassa be, meg kell nézni hány éve használja, lehet a kabát így használtan semmit sem ér.


Törvény szerint, ha visszaállítod a rendeltetésszerű használatba, akkor kötelező el fogadnia. Az hogy nem tud esztétikailag a kabátját felhúzni, mert más lehányta, lehet a bőrt amiből csinálták előtte lehányta egy malac amíg az állaton volt még. Lehet leteszem a kabátomat egy ócska vállfára, de utána már nem akarom felhúzni, mert piszkos benyomást kelt. Ez már nem a te dolgod. Törvényileg a tiszitást kell fizetned vagy az árát amortizálva

2017. dec. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jó hogy fizesd ki, ki mondta hogy lerészegedjél és összeokádjál mindent? Persze ilyenkor jön a mentegetőzés hogy diák vagyok meg mások adták rám - és? Attól még te hánytad össze. Nem elég hogy alpári módon viselkedtél, de még nem is vállalod a tetted következményeit. Szerintem senki nem kényszerített hogy mattrészegre igyad magad, céges rendezvényen ez meg még hatványozottabban gáz, ha valaki így szétesik, mit gondolhatnak a munkatársak meg a főnök? Én ilyen embert tuti kirúgnék ha főnök lennék. Szóval ja, fizesd ki. Én is ezt mondanám, ha az én kabátom hánytad volna össze. Nehogy már a nyúl vigye a puskát.
2017. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%

>13:


Csakhogy az sehogy sincs igazolva, hogy az a kabát tényleg annyit ér, illetve, ha mégis, akkor az avulást is figyelembe kell venni, illetőleg teljesen korrekt a tisztíttatást kifizetni és amennyiben a kabát a rendeltetését el tudja látni, nincs nyoma az incidensnek, akkor teljesen egyértelmű, hogy a tulajdonos csak le akarja húzni a kérdezőt.

2017. dec. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Azért ez tök jó.

Kárt okozok valakinek, majd azon gondolkodok, hogyan ne kártalanítsam.

Ha belegondolok abba, hogy belejött a p...raszt az autómba, majd hőbörgött és nem akarta elismerni a kárt. Amikor meg endőrt hívtam akkor meg mekkora sz..házi vagyok, merthogy ezt elintézhettük volna négyszemközt is.... ja anyád!


Szóval komolyan. A kárt ki kell fizetned (én sem bújnék bele egy leokádott kabátba, mellesleg nagyon jó anyagból lehet, ha a gyomorsav nem hagy benne nyomot) Ha a cucc új volt, akkor jár az új ára, ha nem akkor van bizonyos avultsági érték, ami levonható. A kabát viszont a tiéd. A részegség pedig nem mentesítő körülmény.

2017. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!