Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Muszáj kifizetnem a lehányt...

Muszáj kifizetnem a lehányt kabát teljes összegét?

Figyelt kérdés

Egy céges buliban nagyon be voltam rúgva és önkívületi állapotomban felvettem valaki más kabátjàt és lehánytam. Amiről kiderült, hogy 140 ezer ft értékű volt.

A tulajdonos azt mondja, hogy ha teljesen ki is lehetne tisztittatni ő már nem venné fel. Ezért ki akarja velem fizettetni a teljes árat. Sajnos mivel még diák vagyok nehezen tudnék összeszedni ennyi pénzt.Ilyenkor mi a teendő? Köteles vagyok neki kifizetni az àltala mondott összeget?



2017. dec. 5. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Ki kell fizetned a kérokozás teljes összegét. Ha kitakaríttatod attól az már egy "mosott" kabát lesz. Elvileg kifizettetheti veled az új árat, ha az új kabát volt, ha régi akkor az avultságot figyelembe kell venni. Kifizetés után viszont mindenképpen tiéd a kabát.


Egyébként pedig, ha ilyen gusztustalanságot csinálnék egy percig nem haboznék kifizetni a kárt...márcsak becsületből is.

2017. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Fizesd ki, a kabátot meg vidd haza.
2017. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Lehányt kérdés.
2017. dec. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Ne adj pénzt az illetőnek! - vegyél egy ugyanolyan kabátot, a lehányt pedig a tied.

.

Diákléted nem mentség arra, hogy totálkárosra leidd magad.

Ha mégis azt teszed, vállalnod kell a következményeit.

.

"felvettem valaki más kabátjàt"vádol meg lopás kisérletével!

Örülj, hogy nem

2017. dec. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Megtetted, vállald a következményeket.
2017. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A probléma az. Hogy a tulajdonos egy zakót és egy sálat is ki akar fizettetni. Viszont erre nincs bizonyíték, hogy azt is én hánytam le.

A màsik dolog pedig, hogy a kabátot két másik ember adta rám. Ezt többen látták.

Ilyenkor mi a teendő?

És hogyha a tulajdonos nem tudja bizonyítani szàmlákkal, hogy tényleg annyi volt-e a kabát?

2017. dec. 5. 18:58
 7/15 anonim ***** válasza:
3%

Miért nem vigyázott jobban a kabátjára, ha olyan értékes? Meg mi az hogy nem veszi fel miután ki lett mosva és teljesen tiszta?


Ne fizess neki egy forintot se, mond meg neki, hogy nyugodtan pereljen be ha akar.

2017. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles viszont tehet feljelentést.
2017. dec. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4%
Mivel a tulajdonos valószínű hogy nem tudja számlákkal bizonyítani hogy övé a kabát, így semmi esetre sem kell fizetned.
2017. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%
Egy forintot se, pereljen nyugodtan. Nem valószínű hogy számlát kért volna, a blokkon pedig nincs rajta a neve, ergo nem tudja bizonyítani, hogy övé a kabát.
2017. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!