Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan létezhet mégis ilyen...

Hogyan létezhet mégis ilyen törvény?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm évek óta nem hagy békén mondván tartozok neki 2 millió forinttal,ami nem fedi valóságot,egyszer kértem tőle kölcsön 200 ezer forintot,amit én vissza is fizettem az utolsó forintig,ennek ellenére folyamatosan zaklatott nem hagyott békén az évek alatt,mondván 2 millió forinttal tartozom neki. de ez hazugság!! jött egy levél pár hete,hogy feljelentést tett ellenem,és tartozom neki 2 millával. de semmilyen papírja írásbeli nyoma nincs ennek,mert nem is tartozom neki. erre jött ma a levél,hogy az ítélet jogerős és vonni fogják a fizetésem 33%át! teljesen ledöbbentem.. hogy létezhet ilyen,hogy valaki megvádolja a kis józskát tartozik neki,és ezek után még ténylegesen vonják is a fizetésből? ez számomra döbbenet.
2017. nov. 30. 14:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
39%

Már ott az egész rendszer hibája, hogy ahogy előttem írták random bemondásra azt mondom 20 ember tartozik nekem, akkor, ha valaki nem reagál a levélre, mert biztos csak átverés akkor ingyen pénz.

Meg mi az, hogy erre elfogadják a szóbeli megegyezést, máshoz meg 88 papírt ki kell tölteni, mert különben nem fogadják el. Mindenhez külön szerződést kérnek, hasonló esetekben is, hogyha valaki ajándékba pénzt ad, stb. itt meg tényleg hasraütés szerűen megy a dolog.

2017. dec. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
39%

"Már ott az egész rendszer hibája, hogy ahogy előttem írták random bemondásra azt mondom 20 ember tartozik nekem, akkor, ha valaki nem reagál a levélre, mert biztos csak átverés akkor ingyen pénz.

Meg mi az, hogy erre elfogadják a szóbeli megegyezést, máshoz meg 88 papírt ki kell tölteni, mert különben nem fogadják el. Mindenhez külön szerződést kérnek, hasonló esetekben is, hogyha valaki ajándékba pénzt ad, stb. itt meg tényleg hasraütés szerűen megy a dolog."



Az nem a rendszer hibája, hogy nem állsz ki saját magadért!


A törvények nem tudnak helyetted cselekedni, csak lehetőséget adnak, hogy MEGVÉDD MAGAD!!!


Ha meg nem teszed meg - pedig tehetnéd jogilag - akkor azért meg miért is a törvény is a hibás?



A szóbeli megegyezést meg csak akkor fogadja el kis hazánk joga, ha utólag tudod bizonyítani a megegyezést.

2017. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
39%
22: Nem érted a lényeget. Én most nem foglalkoztam azzal, hogy a kérdező nem olvasta el a levelet, stb. Én általánoságban beszéltem, hogy ilyet bárki megtehet hasraütésre. Azt mondom XY tartozik nekem Z összeggel és egyből megy a levél. Máshoz meg kismillió papírt le kell adnod, hogy hajlandóak legyenek intézkedni.
2017. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 kovpet ***** válasza:
66%

Azért kötelező írni és olvasni tanulni Magyarországon (is), hogy az ember el tudjon olvasni egy ilyen FMH-t és reagálni tudjon rá.


"Soha életemben nem voltam ilyen helyzetben. Ezért nem is gondoltam ez egy fontos levél."


Ezzel a jog nem tud mit kezdeni. Aki a homokba dugja a fejét, azzal nem lehet mit kezdeni, sajnos.

2017. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

"A kollégád is simán fellebez majd, aztán pereskedhetsz évekig a tízezer forintodért. (aminek előtte a többszörösét költöd majd ügyvédre, jó eséllyel eredménytelenül)"


Ez nincs így, mert én bizonyítani tudom a tartozást, következésképp az adós nem fog egy perbe beleállni, mert a perköltséget és az én ügyvédemet is ő fogja fizetni.

De a kérdés nem az én ügyemről szól. Olyan esetekben, amikor a tartozás nem kérdéses, gyors elintézést ígér. Abban az esetben, ha valaki ezzel visszaél, akkor a tartozással "megvádolt" szív ugyan, mert mehet pereskedni, de ilyenkor annak kell bizonyítani a tartozás meglétét, aki azt követeli.

Kérdező nem buta jól látszik az írásán, egyszerűen sz@rt bele a világba.

2017. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

"valaki nem reagál a levélre, mert biztos csak átverés"


Közjegyző ajánlott levelet szárazbélyegzővel ritkán szokott átverésből küldeni.

2017. dec. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!