Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan létezhet mégis ilyen...

Hogyan létezhet mégis ilyen törvény?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm évek óta nem hagy békén mondván tartozok neki 2 millió forinttal,ami nem fedi valóságot,egyszer kértem tőle kölcsön 200 ezer forintot,amit én vissza is fizettem az utolsó forintig,ennek ellenére folyamatosan zaklatott nem hagyott békén az évek alatt,mondván 2 millió forinttal tartozom neki. de ez hazugság!! jött egy levél pár hete,hogy feljelentést tett ellenem,és tartozom neki 2 millával. de semmilyen papírja írásbeli nyoma nincs ennek,mert nem is tartozom neki. erre jött ma a levél,hogy az ítélet jogerős és vonni fogják a fizetésem 33%át! teljesen ledöbbentem.. hogy létezhet ilyen,hogy valaki megvádolja a kis józskát tartozik neki,és ezek után még ténylegesen vonják is a fizetésből? ez számomra döbbenet.
2017. nov. 30. 14:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan hiányosan adod elő a sztorit. A jogerős dolgot meg kellett előzze egy fizetési meghagyás dolog amire ellent kellett mondanod. Azzal mi van?
2017. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Ott gondolom bírósági per volt, amit elvesztettél
2017. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Azért a "feljelentést tett" meg "az itélet jogerös" közt azért votl egy pár tárgyalás, meg fellebezési lehetöség, amit egyszerüen kihagytál a történetedböl.


A bíróság nem hoz ilyen döntést minden alap nélkül, csak bemondásra! Ahhoz, hogy elítéljenek, egy csomó bizonyíték kell, márcsak azért is, mert az egész ügyröl készült feljegyzéseknek meg kell lennie az irattárban még sok évig - és olyan akta nincs, ahol XY megvádol valakit, hogy tartozik neki más valaki és ennyi az egész, meg egy határozat! Kell lennie egy csomó bizonyítéknak, esetleg tanuvallomásoknak, jegyzökönyveknek, stb,


Szóval a történeted egyszerüen nem igaz, mert ilyen nincs

2017. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: igen kaptam egy levelet arra nem reagáltam. És ott szúrtam el. Nem foglalkoztam vele. És ezáltal gyakorlatilag elismertem mivel beszéltem egy ügyvéddel. Soha életemben nem voltam ilyen helyzetben. Ezért nem is gondoltam ez egy fontos levél. Hanem csak egy értesítés. De mint kiderült nagy hiba volt. Azzal, hogy nem reagáltam elismertem a tartozást. Megtámadni gondolom ezt nem lehet. Ezek után arra gondoltam felmondok munkahelyemen. Eladom házam veszek kissebet. Akkor mi lenne a következmény? Ha nem tudnák miből vonni?
2017. nov. 30. 15:07
 5/26 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy ebben szerintem nem lehet hibáztatni az egyszerű embert. Miért kellene tudnia mindenkinek a diplomástól a hajléktalanig, hogy mi is az a fizetési meghagyás valójában? Ez a rendszer nem jól van így.
2017. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Ez mekkora faxság... még a te mondjal ellent megáll az ész bmeg ilyen törvényt. Ez kb olyan mintha megkérdeznék egy csajt megdughatom-e, erre nem valaszol, jól megerőszakolom aztán még nekem lesz igazam merthogy nem mondott nemet végülis. :D
2017. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ebből még faszán meg is lehet élni, elküldesz random embereknek 10 millióról fizetési meghagyást, aztán abból csak akad egy aki nem reagál rá, és behajtok rajta 10 millát. Ráadásul törvényesen. Ez még az adócsalásnál meg a korrupciónál is jobb.
2017. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Add már meg kérlek privátban az adataidat! Szeretnélek beperelni 100 millára. Nekem jól jönne a pénzed, te úgysem olvasod el a leveleidet, szóval nem tudod, hogy mennyit vonnak le, így mindegy neked.


Komolyra fordítva a szót: ez tanulópénz arra, hogy FŐLEG a hivatalos leveleket mindig el kell olvasni, és súlyának megfelelően kell kezelni. Esetleg kérdezz meg egy ügyvédet, hogy jogerős ítélet ellen tehetsz-e bármit (konkrétan ebben a helyzetben, vagyis nem elsunnyogva kulcsfontosságú részleteket, hogy sajnáljanak, mert nem ez a cél.)


Olyan van pl. hogy a törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól. Bírósági idézésre pl.kötelező megjelenni, akkor is, ha nem értesz a dologgal egyet, ott lehetőséged van érvelni, hogy miért nem értesz egyet, de így csak az egyik félre alapozva dönthetett a bíró, te meg leszartad.


Elképzelhetőnek tartom, hogy van elméleti lehetőség arra, hogy ezt a jogerős ítéletet megtámadd, és új eljárást kérj, de valami hatalmas bírósági mulasztásnak kell lennie, amit te tudsz bizonyítani. Pl. nem kaptál idézést, stb. Netán te a mai napig orvosilag igazoltan kómában voltál...

2017. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Ez nem tanulópénz, feljelented csalásért és rágalmazásért, a pénzed visszaperled, vagy megsemmisítik az előző ítéletet. Ennyi. Rengeteg időt veszítesz vele, addigra kifizeted az egészet és a másiknak nem lesz fizetése amiből visszafizetné, de nem baj, mert legalább leülheti, téged meg nem fognak a környéken egyhamar baszogatni.
2017. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Az egyik válaszoló tévedésben van. Semmilyen levél nem jött arról tárgyalás lesz meg kell jelennem. Közjegyző irt két levelet hogy xy szerint ennyivel tartozom neki. Az első levêllel nem foglalkoztam. Abban leirta hogy mikor történt az eset mennyivel tartozom neki. És hogy szóbeli megállapodás történt. Mint irtam tartoztam neki, de azt én vissza fizettem. Ehhez képest telefonon felhivtam ma még azt is tagadta, hogy én valaha adtam neki vissza pénzt. És erre jött ma a levêl, hogy vonni fogják fizetésből. Könnyü egyébként tanácsokat osztani. A sok okosnak kivánom kerüljön hasonlo helyzetbe. Amikor egy bünöző jobban ismeri a törvényeket mint bárki. Ügyvédhez se hinném minden átlag ember futkos. Mert amikor egy órát voltam nála egy 20ast fizettem.
2017. nov. 30. 15:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!