Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan létezhet mégis ilyen...

Hogyan létezhet mégis ilyen törvény?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm évek óta nem hagy békén mondván tartozok neki 2 millió forinttal,ami nem fedi valóságot,egyszer kértem tőle kölcsön 200 ezer forintot,amit én vissza is fizettem az utolsó forintig,ennek ellenére folyamatosan zaklatott nem hagyott békén az évek alatt,mondván 2 millió forinttal tartozom neki. de ez hazugság!! jött egy levél pár hete,hogy feljelentést tett ellenem,és tartozom neki 2 millával. de semmilyen papírja írásbeli nyoma nincs ennek,mert nem is tartozom neki. erre jött ma a levél,hogy az ítélet jogerős és vonni fogják a fizetésem 33%át! teljesen ledöbbentem.. hogy létezhet ilyen,hogy valaki megvádolja a kis józskát tartozik neki,és ezek után még ténylegesen vonják is a fizetésből? ez számomra döbbenet.
2017. nov. 30. 14:41
1 2 3
 11/26 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

" Közjegyző irt két levelet hogy xy szerint ennyivel tartozom neki."

Az első levél végén vastag betűkkel ott volt, hogy amennyiben a tartozást nem ismered el, akkor azt jelezned kell. Ezt két mondatban leírva elég lett volna a közjegyzőnek visszaküldeni. Ha ezt megtetted volna, akkor peres eljárássá változott volna az ügy, ahol már a másik félnek kellett volna bizonyítania, hogy volt az a tartozás. Te azzal, hogy nem mondtál ellent a fizetési felszólításnak, elismerted a tartozásodat.

Nagyon sajnálatos, ami történt, de el kell olvasni, amit az ember kap, ha közjegyzőtől, ügyvédtől jön a levél, akkor többször is, alaposan. Így nem csak a 2 milliót fogod visszafizetni, hanem te fizeted a közjegyzői díjat is, + 60.000.

2017. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez biztosan igaz, mert ha nem él ellentmondással a megvádolt fél akkor nem alakul perré! Úgyhogy tárgyalás nemigen volt ebben a történetben, mivel nem reagált a fizetési meghagyásra.


Jól mondja valaki, ha random kiküldögetnél ezer emberre ilyeneket simán lehetne vele tájékozatlan és gyanútlan embereket tönkretenni. Ez elég rossz rendszer. Ráadásul nem tudom itt is él e a "kétszer át nem vett-kézbesítettnek minősül" szabály.

2017. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

"Ráadásul nem tudom itt is él e a "kétszer át nem vett-kézbesítettnek minősül" szabály."


Él. A rendszer nem rossz, egyszerűen és gyorsan lehet per nélkül behajtani meg nem adott tartozásokat, pl lelépett albérlő stb esetén. Én is fontolgatom egy kollégámmal szemben, aki 3 hónapja húzza a pár tízezer forint kölcsön visszafizetését.

Viszont az is igaz, hogy nagyon sok olyan ember van, mint a kérdező, aki akkor megy ügyvédhez, amikor már vonják a tartozást. Ha ezt a 20.000-t akkor áldozza be, amikor a fizetési meghagyást kapta, akkor most csak annyival lenne szegényebb (és ha perré alakul a követelés, vissza is követelhette volna)

2017. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kifizettem amennyivel tartoztam ennyi! Ebben az országban nindent meglehet tenni
2017. nov. 30. 16:21
 15/26 anonim ***** válasza:
61%

"A rendszer nem rossz, egyszerűen és gyorsan lehet per nélkül behajtani meg nem adott tartozásokat..."


Persze így van, mikor jogos a tartozás valóban egy praktikus megoldás a mai ezerévigtartegyper világban. De azért ne legyünk igazságtalanok, ma Magyarországon is valami negyede az embereknek funkcionális analfabéta? Velük sem szabadna könyörtelennek lenni, nekem rengeteg olyan ismerősöm van aki nagyon jó ember de simán nem értené mi a teendő akkor sem ha szóról szóra elolvasná a levelet. Biztosan lehetne valamit módosítani az eljáráson ami nem kedvezne a valóban tartozóknak viszont.

2017. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
38%
Tehát kiderült, hogy sem feljelentés nem volt, sem ítélet nem született.
2017. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
46%

Kedves utolsó! A közjegyzői határozat a bírósági határozattal/ítélettel egyenrangú.

Az a gond, hogy ahogy olvasom a kérdező hozzászólásait, ő még most is úgy érzi, hogy semmiről nem tehet, mindenki más a hibás, magyarán semmilyen következtetést nem von le magára nézve, így simán eljátszatják vele ismét az egészet.

2017. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

"Kedves utolsó kifizettem amennyivel tartoztam ennyi!"


Ezt én egy szóval sem vitattam.

2017. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

"A rendszer nem rossz"


De, rossz, mert nagyon könnyű vele visszaélni is: lásd itt, és kijátszani is: az adós simán fellebbez és akkor ugyanúgy pereskedni kell, ergo semmivel sem kerültél közelebb a pénzedhez. A kollégád is simán fellebez majd, aztán pereskedhetsz évekig a tízezer forintodért. (aminek előtte a többszörösét költöd majd ügyvédre, jó eséllyel eredménytelenül)

2017. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező!


Saját magaddal ba....tál ki!


Nem mondtál ellent egy - általad alaptalannak tartott - fizetési meghagyásnak!!!!


Akkor most mit sír itt a szád?


Önmagában fel kellett volna keltenie az érdeklődésedet, hogy KÖZJEGYZŐTŐL kaptad a "levelet". Bár lehet, ez fel is tűnt.


Az FMH - ban vastagon le volt írva, hogy ha 15 napon belül nem mondasz ellent, akkor jogerős lesz a követelés.


Ezek után mégse tettél SEMMIT!!!!


Minden törvény-adta lehetőséged megvolt, hogy kiállj a saját igazadért, de NEM TETTED MEG.


Ja, hogy nem hitted, hogy ebből a "levélből" lehet még Neked komoly problémád is, merthogy úgyse igaz a tartozásod?


Rosszul hitted.


Azonkívül ez nem hit kérdése.

Ha úgy érzed, hogy valakinek nem jogos a követelése Veled szemben, akkor TENNED KELL ellene.


Nem a törvényt kell hibáztatni, hogy ad lehetőséget a tartozás behajtására. Az ELLENTMONDÁSRA is ad lehetőséget. Ha mégse mondasz ellent, azért k....ra nem a törvény a hibás.



Ne a törvényt cseszegesd a saját hülyeségeidért.

2017. dec. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!